Minimalizm, klasyka, retro? A może elementy futurystyczne czy rustykalne? Możliwości w urządzaniu łazienek jest naprawdę sporo, a co najważniejsze, pozwalają one stworzyć nieprzeciętne i klimatyczne wnętrze. Takie, jakie odpowiada naszym potrzebom i gustowi. Przecież zarówno z magicznej strefy zabiegów higienicznych, jak i relaksu będziemy korzystać przede wszystkim my. Dokładne przemyślenie aranżacji jest zatem swoistym zebraniem do jednego worka i stylu, i jakości materiałów i ergonomii

Funkcjonalne wnętrze

Najważniejsze w urządzaniu szczególnie małych wnętrz jest odpowiednie rozplanowanie łazienki. Polega ono przede wszystkim na bezkolizyjnym ustawieniu armatury, mebli i dodatków w taki sposób, by pasowały one do kształtu pomieszczenia oraz by dało się z nich swobodnie korzystać. I armatura i meble łazienkowe potrzebują bowiem przestrzeni dodatkowej. A im więcej osób w domu lub też im potrzeby nasze bardziej specyficzne, to może się okazać, że ta przestrzeń na skorzystanie z umywalki czy też otwarcie szafki musi być większa niż zakładają standardowe wymiary. Poza tym dążymy do tego, by w łazience panował porządek. Tu nie tylko chodzi o czystość i higienę, ale o takie planowanie szafek czy szuflad, by jak najwięcej rzeczy było schowanych i nie przytłaczało pomieszczenia. Ta tendencja jest szczególnie widoczna w trendach minimalistycznych.

Mały pokój

Coraz częściej meble łazienkowe upodobniają się do tych z salonu lub z sypialni. Pozwala to zachować jedność stylistyczną całego domu. Warto jednak podkreślić, że te dedykowane do mokrych stref muszą być wykonane ze specjalnych materiałów. Zwracajmy uwagę na odporność drewna czy płyt na takie czynniki jak wilgoć oraz wysoka temperatura oraz dobre dopasowanie na przykład szafki czy blatu pod umywalkę. Staranne wykończenie i dobra izolacja zapewnią to, że przez długi czas będziemy cieszyć się wyjątkowo pięknymi meblami.

Od lat w meblach łazienkowych króluje drewno. Minimalistyczne trendy łączą je z frontami o wysokim połysku, ciekawymi uchwytami lub też rezygnacją z nich na rzecz systemów push-to-open. To wygodne rozwiązania, które dodatkowo świetnie wyglądają. Poza tym, gdy chcemy optycznie powiększyć łazienkę, warto zainwestować w różne źródła światła, jasne kolory i duże przestrzenie luster.

Urządzając łazienkę, pamiętajmy, że wszystko musi czemuś służyć. Czasem warto wybrać kilka mniejszych szafek nić jedną dużą. Czasem dla nadania lekkości warto zamontować blat pod umywalką a nie szafkę z szufladami. Ale ile łazienek, tyle pomysłów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ