Przyjęcia urodzinowe to imprezy lubiane zarówno przez maluchy, jak i dorosłych. Coraz częściej można spotkać się, z tym że urodziny organizuje się poza miejscem zamieszkania, w halach zabaw, restauracjach czy kawiarniach. Niektórzy jednak wybierają przyjęcie urodzinowe w domu. Jego urządzenie zabiera więcej czasu i wymaga większego zaangażowania, jednak jest tańszą alternatywą. Jeśli nie wiesz, jak zorganizować przyjęcie urodzinowe w domu, poznaj nasze rady.

Lista gości na przyjęcie urodzinowe

O ile nie mieszka się w wielkiej wilii, lista gości na przyjęcie urodzinowe musi zostać dostosowana do powierzchni mieszkania. Zaproszenie 50 czy 60 osób, które nie będą miały jak przejść ani gdzie siedzieć nie jest najlepszym rozwiązaniem. Urodzinowe przyjęcia w domu to raczej spotkanie małej grupy osób. Dobierając ją, należy również zadbać o to, aby na urodzinach nie doszło do niezręcznych sytuacji. Najlepiej nie zapraszać osób, które są ze sobą skłócone, może to popsuć atmosferę przyjęcia.

Menu na przyjęcie urodzinowym w domu

Kolejnym punktem organizacji urodzin w domu jest menu. Na przyjęciu powinno podać się zarówno danie główne, jak i zaserwować lekkie przegryzki np. sałatki czy kanapki – koreczki. Menu przyjęcia urodzinowego można uzależnić od pory roku i skupić się na podaniu dań z sezonowymi warzywami czy owocami. Ich ilość powinna być uzależniona od czasu trwania przyjęcia – jeśli zamierzacie bawić się przez całą noc dobrze, jeśli jedzenia będzie więcej. Alternatywą dla tradycyjnych potraw może być grill. Urodzinowy grill można zorganizować w cieplejszej porze roku i w przypadku jeżeli, posiada się ogrodu lub taras.  W urodzinowym menu nie można też zapominać o napojach oraz alkoholu w przypadku przyjęć dla dorosłych.

Urodzinowe dekoracje

Nawet organizując przyjęcie urodzinowe dla dorosłych, nie można zapominać o dekoracjach. Balony czy serpentyny nadadzą mieszkaniu odświętnego wyglądu i będą miłym dodatkiem do całej oprawy. Ciekawym pomysłem jest również nadanie urodzinom motywu przewodniego. Może on być związany z hobby lub zainteresowaniem solenizanta. W motywie przewodnim urodzin można utrzymać dekoracje oraz np. wygląd tortu. Można też poprosić gości o przybycie na urodziny w przebraniu czy stroju nawiązującym do tego motywu.

Oprócz dekoracji mieszkania dobrze jest też zadbać o oprawę urodzinowego stołu. W zależności od stylu przyjęcia urodzinowego może znaleźć się na nim elegancka zastawa lub stylizowane talerze. Z racji tego, że jest to urodzinowe przyjęcie dla dorosłych, nie warto podawać plastikowych czy papierowych kubków i talerzy jak na imprezach dla dzieci.

Atrakcje na przyjęciu urodzinowym w domu

Szalone tańce na przyjęciu urodzinowym w domu zazwyczaj odpadają. Wynika to z faktu, że w mieszkaniu zazwyczaj brakuje na nie miejsca. Nie oznacza to jednak, że przyjęcie urodzinowe w domu ma minąć przy smutnym siedzeniu przy stole. Już zawczasu warto pomyśleć o atrakcjach, jakie można zaproponować gościom. W czasie urodzin w domu można grać w kalambury lub w gry planszowe. Warto też nie zapominać o muzyce, chociaż nie będzie można przy niej tańczyć, to pomoże stworzyć przyjemną atmosferę. Muzyka powinna być niezbyt ostra i ściszona – dzięki temu nie będzie przeszkadzać w rozmowach.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ