najlepszy blender

Obecnie dużym powodzeniem na rynku AGD cieszą się blendery. Jeśli jeszcze nie posiadamy go w naszym gospodarstwie domowym przed dokonaniem zakupu należy dokładnie zastanowić się, jaki rodzaj blendera będzie dla nas najlepszy. Posiadanie go w domu sprawi, że naszą kuchnię wzbogacą koktajle, zupy o kremowej konsystencji, masła orzechowe, mąki oraz wszystko to, co uda nam się wyczarować z jego pomocą. Używanie blendera nie jest niczym trudnym, ani skomplikowanym, a naprawdę warto go kupić, ponieważ przynosi on wiele korzyści. Jeżeli planujemy kupić blender, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka naprawdę ważnych kwestii, które dają nam możliwość znalezienia najlepszego dla nas blendera. Jeżeli chcesz wiedzieć, co jest ważne przy wyborze blendera, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, który bardzo Cię zaciekawi i dowiesz się jak kupić najlepszy blender.

Na jaki blender powinniśmy się zdecydować?

Na rynku dominują dwa główne rodzaje blenderów. Są to dokładnie blendery ręczne oraz kielichowe. Jeżeli chodzi o blender ręczny, to  jak sama nazwa wskazuje trzymamy go w ręku. Powinien posiadać osłonkę, która chroni przed rozbryzgami. Przy wyborze ręcznego blendera zwracamy uwagę na to jak zachowuje się w on dłoni podczas pracy, ważne by trzymało się go wygodnie – by był idealnie dopasowany do naszej dłoni. Obudowa miksera ręcznego zazwyczaj jest plastikowa, a na rynku dostępną mamy szeroką gamę kolorów. Miksery ręczne są tak zaprojektowane by w czasie użytkowania nie doszło do rozpryskiwania się rozdrabnianych artykułów. Jeżeli zaś chodzi o blender kielichowy, nie trzymamy go w dłoni lecz podczas pracy stoi na blacie. Często do pojemnika przymocowane są przyssawki, co pozwala stabiln ustawienie na blacie. Modele kielichowe posiadają więcej funkcji, ale zajmują też więcej miejsca. Blendery kielichowe częściej charakteryzują się dużą mocą i wysokimi obrotami. Wybierając blender kielichowy warto zwrócić uwagę na wielkość kielicha oraz jakość wykonania.

jak kupić najlepszy blender na lata

Najlepszy blender – jaką powinien mieć moc oraz obroty?

Blender ręczny posiada słabszą moc – od 170 do 900 W, zaś w blenderze kielichowym montowane są silniki o mocy nawet 1500 W czy 1700 W. Istotne jest również to ile obrotów na minutę wykonują noże. W ręcznym blenederze jest to szybkość około 20 000 obrotów/minutę, w kielichowym do 35 000 obrotów/minutę. By przyrządzone potrawy miały odpowiednią konsystencję wybieramy blender ze zróżnicowanym poziomem prędkości rozdrabniania. Ten który posiada większą liczbę prędkości jest na pewno bardziej funkcjonalny. Dużym udogodnieniem jest funkcja turbo (tryb impulsowy), która znacznie przyśpiesza moment obrotowy. Jeżeli chodzi o sposób sterowania Blendery ręczne żeby działały muszą być trzymane w ręku. Dlatego stosuje się w nich przełączniki zwierne. Blendery stojące mają więcej funkcji, i programy zmieniające ilość obrotów podczas pracy. Potrafią nawet się automatycznie zatrzymać, czy też pracować na zaprogramowanych ustawieniach dopasowując prędkość obrotów. W blenderach kielichowych producenci stosują panele sterowania albo z manualną nastawą obrotów albo panele w pełni cyfrowe z wyświetlaczem i wbudowanym mikroprocesorem sterującym pracą urządzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKremy BB dla pięknej cery
Następny artykułBóle głowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ