Skuteczne odprowadzanie wody z kabiny prysznicowej jest niezwykle ważne. Dzięki temu nie mamy problemów z zalaną łazienką czy sąsiadem z dołu. Warto jednak wiedzieć, że już nie jesteśmy skazani na brzydkie kratki odpływowe, a możemy wybrać również odpływy liniowe. Zobaczmy dlaczego warto je instalować.

Skuteczne odprowadzanie wody

Sposób odprowadzania wody z kabiny prysznicowej ma kluczowe znaczenie dla komfortu jej użytkowania. Gdy odpływ nie działa zbyt dobrze, to ryzykujemy zalaniem podłogi w łazience, a chyba nikt z nas nie ma ochoty biegać ze szmatą zaraz po wyjściu spod prysznica. Jeszcze gorzej jest, gdy odpływ nie tylko słabo przyjmuje wodę, ale jeszcze dodatkowo jest źle zainstalowany i oprócz zalania podłogi zdarza nam się zalać pomieszczenia znajdujące się pod łazienką. Aby takich sytuacji uniknąć koniecznie należy ze szczególną uwagę wybierać nie tylko jego rodzaj, ale i sposób montażu.

Dobrym pomysłem będzie montaż odpływów liniowych, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by przyjmować duże ilości wody i sprawnie odprowadzać ją do kanalizacji. Prawidłowy montaż odpływu gwarantuje, że system będzie skuteczny i nie musimy się martwić tym, że zalejemy sąsiada nawet wtedy, gdy mamy prysznic bez brodzika.

Estetyka ma znaczenie

Warto jednak pamiętać, że zalety odpływów liniowych nie kończą się na sprawach użytkowych. Ogromne znaczenie ma również estetyka wszystkich elementów w łazience, a odpływ również do nich należy. W nowoczesnych łazienkach, gdzie instalowane są kabiny prysznicowe typy walk in, bez brodzika, rodzaj odpływu jest bardzo istotny.

Trudno sobie wyobrazić, że w eleganckiej łazience pojawi się zwyczajna kratka odpływowa. Jeśli tak by się stało, to efekt byłby daleki od zamierzonego. To właśnie dlatego producenci oferują odpływy liniowe w różnych wzorach i kolorach. Jedne są bardzo dyskretne i instalowane tak, że ich niemal nie widać. Inne bardziej rzucają się w oczy, ale ich nowoczesna, a czasem nawet designerska stylistyka sprawia, że stają się wyraźnym i widocznym elementem dekoracyjnym.

Podsumowując powyższe rozważania chcemy podkreślić, że obie wyżej wspomniane funkcje są równie ważne. Nie można powiedzieć, że któraś z nich jest bardziej istotna, bo dotyczą one zupełnie różnych aspektów. Próby znalezienia ważniejszej cechy mogą być porównane do dyskusji na temat tego, co było pierwsze: jajko czy kura lub dyskusji na temat wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia. Przyjmijmy więc, że są to dwa równorzędne powody, dla których warto w łazience zainstalować odpływ liniowy.

Więcej na: https://silla.pl/pol_m_Odplywy-Liniowe-314.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ