Atrakcyjny prezent na święta
fot. Pexels.com

Idą święta. Już niedługo spotkamy się z rodziną przy wigilijnym stole i choince skrywającej pod sobą górę prezentów. Jak sprawić w święta przyjemność bliskim i jednocześnie nie obciążyć zbytnio domowego budżetu?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/prezenty-swiateczne-w-sieci/

Udany prezent nie musi być drogi

W Święta Bożego Narodzenia chcemy obdarować naszą rodzinę i przyjaciół podarunkami, które wywołają na ich twarzach odrobinę uśmiechu. Nie musimy wydawać wiele, aby pokazać im, jak bardzo nam na nich zależy. Najważniejsze, żeby prezent był poniekąd odzwierciedleniem marzeń lub potrzeb obdarowywanej osoby. Niemniej możemy sprawić im radość, nie wpędzając się przy tym w świąteczne długi. Z okazji zbliżających się dużymi krokami świąt większość sklepów oferuje atrakcyjne promocje, które pomogą nam nie zbankrutować w grudniu.

Kogo chcemy obdarować? Oto jest pytanie

Udany prezent to taki, który odpowiada preferencjom obdarowywanego. Niby takie proste prawda? Otóż tak oczywiste stwierdzenie często może sprawić nam niemały kłopot. Nawet jeśli wiemy sporo o zainteresowaniach jednego z naszych bliskich, to na początku pojawia się pytanie: czy dana osoba jest już w posiadaniu danej rzeczy, czy nie. W tym przypadku warto wypytać krewnych czy przyjaciół, którzy są w bliskiej relacji z obdarowywanym – być może otrzymamy dzięki nim wartościowe informacje, które ułatwią nam świąteczne łowy.  

Należy sobie także zadać pytanie, komu chcemy wręczyć podarunek. Rodzicom przydałby się na przykład coś praktycznego. W czasie przedświątecznym z łatwością znajdziemy lokówkę w atrakcyjnej cenie dla mamy lub ekspres na kawę z wyprzedaży dla taty. Z powodzeniem znajdziemy w świątecznej promocji także ciepły sweter dla dziadka, dobrą książkę dla babci czy zabawki dla naszych pociech – klocki, pluszaki i gry zawsze będą dobrym wyborem.

Nie daj się oszukać

Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby zakupić markowe rzeczy na wyprzedażach. Jak nie zagubić się w gąszczu świątecznych promocji i znaleźć właściwy prezent? Sklepy wprost podpowiadają nam, które produkty w korzystnych cenach są odpowiednie na podarunek pod choinkę. Ale czy każda proponowana przez nie okazja jest dobra? Niska cena nie powinna decydować o naszym wyborze. Często sklepy oszukują swoich klientów, podając fałszywe zniżki, dlatego warto mieć tę myśl gdzieś z tyłu głowy.

Pamiętajmy, że tak naprawdę liczy się gest. Niezależnie od tego, co kupimy naszym bliskim pod choinkę, najważniejszy jest czas spędzony w rodzinnym gronie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ