Pociąg erotyczny do drugiej osoby

Miłość to piękne uczucie, bardzo wzniosłe i nieprzewidywalne. Człowiek zakochany nie widzi świata poza drugą osobą. Prawdziwa miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną idzie też w parze z pożądaniem. Nie ma miłości bez pożądania, o czym warto pamiętać. Czasami jednak zdarzają się przypadki, gdy nagle w długoletnim związku, jedna z osób cierpi na zanik libido. To bardzo trudna sytuacja dla obojga partnerów, warto poszukać przyczyn takiej sytuacji.
Co to jest libido?
Libido to naturalny pociąg erotyczny, do drugiej osoby, zwany inaczej pożądaniem. Objawia się on pobudzeniem całego ciała i gotowością do stosunku. Libido jest stanem emocjonalnym i fizycznym, jedno idzie w parze z drugim. Dlatego też przyczyn zaniknięcia libido, jest bardzo dużo.
Przyczyny fizyczne
Bardzo często wpływ na zanik libida u kobiety w związku, mają środki hormonalne, która przyjmuje ona zwykle w formie antykoncepcji. Mogą to być tabletki, plastry, a nawet wkładka domaciczna. Bardzo często to właśnie antykoncepcja wpływa na to, że kobieta przestaje odczuwać pociąg do swojego partnera.
Inne przyczyny, są związane z samooceną i stanem ducha. Jeśli kobieta przybierze na wadze, ma jakieś kompleksy związane ze swoim wyglądem, wtedy traci zainteresowanie seksem, bo czuje się nieatrakcyjna dla swojego partnera.
Można sobie poradzić z zanikiem libido, wystarczy zmienić antykoncepcję na inną, a partner powinien przekonywać swoją ukochaną o niezmienności swoich uczuć i pożądania do niej. Dzięki temu libido może znowu się pojawić.

ladychwila.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ