Śniadanie do łóżka to jeden z tych rytuałów, które nigdy się nie znudzą. Może być zarówno romantycznym początkiem dnia, odpowiedzią na leniwą niedzielę, jak i sposobem na jesienny deszczowy poranek. Śniadanie w łóżku umilkli każde poranne chwile i sprawi, że początek dnia będzie wyjątkowy. Zobacz jak przygotować śniadanie do łóżka.

Dla kogo śniadanie do łóżka?

Śniadanie do łóżka większości osób kojarzy się z romantycznymi gestami zakochany. I w większości tak jest. Podawane jest ono z okazji walentynek, rocznic czy innych okolicznościowych świat. Nie oznacza to jednak, że śniadania do łóżka nie można zorganizować dla innej bliskiej nam osoby. Taki gest na pewno docenią również mama w dniu jej święta czy urodzin, może być też miłą niespodzianką dla malucha, któremu pokaże się jak celebrować codzienne chwile.

Przepisy na śniadanie do łóżka

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dlatego też bez względu gdzie się je podaje – czy przy stole w kuchni, czy w łóżku, warto zadbać o to, aby serwowane potrawy były zdrowe i pożywne. To jednak nie wszystko. Większość z nas jest wzrokowcami i o wiele chętniej je jedzenie, które ładnie wygląda. Przygotowując więc śniadanie do łóżka, koniecznie zadbaj o to, aby wyglądało ono atrakcyjnie i estetycznie. Aby to zrobić, nie musisz posiadać talentu Magdy Gessler czy Gordona Ramsaya. Z pomocą przyjdą ci takie kuchenne akcesoria jak silikonowe foremki, obręcze czy wykrawacze. Dzięki nim bez problemu zrobisz pancakes w kształcie serca czy jaja sadzone w kształcie samolotu. Ciekawa forma i dekoracja sprawi, że śniadanie do łóżka będzie o wiele lepiej smakować. Jakie jeszcze dania można podać, organizując śniadanie do łóżka? Doskonale sprawdza się domowe gofry, fikuśne kanapeczki, tosty francuskie, jajka pod każdą postacią czy owoce z jogurtem.

Jak przygotować śniadanie do łóżka?

Śniadanie w łóżku to nie tylko sam posiłek, ale i cała oprawa. Warto zadbać o to, aby była ona wyjątkowa. Oprawa śniadania do łóżka nie tylko powinna wyglądać estetycznie, ale i być praktyczna – wszak jedzenie w pościeli może być problematyczne. Dlatego też ważne jest odpowiednie podanie dań. Idealnie będzie podać je na stoliku śniadaniowymi z nóżkami lub tacy. Dzięki temu zastawa nie będzie się przewracać, a w pościeli nie znajdą się niepotrzebne okruszki. Oprócz tradycyjnych tac śniadaniowych dobrym rozwiązaniem są również podstawki z poduszką wypełnioną granulatem, dostosowują się one do każdej powierzchni i stanowią miękką, acz stabilną podstawkę. Na stoliku śniadaniowym potrawy należy podać w ładnych naczyniach.

Organizując śniadanie do łóżka, oprócz tradycyjnych talerzy i kubków przydadzą się również kieliszki na jajka czy filcowe podkładki. Samą tacę można także przyozdobić materiałowymi serwetkami czy wazonem świeżych kwiatów. Jeżeli śniadanie w pościeli ma mieć wymiar romantyczny, warto też zadać o odpowiednią muzykę oraz dodać do oprawy kilka świeczek. Trzeba również pamiętać o pościeli – ładna, miękka i przytulna sprawi, że jedzenie będzie smakować jeszcze lepiej.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ