Magazyn to miejsce, którego powierzchnia powinna być maksymalnie wykorzystana i zagospodarowana, a przechowywane w nim towary muszą mieć zapewnione bezpieczeństwo. W prawidłowy i bezpieczny sposób towary składuje się dzięki odpowiednio dobranym regałom magazynowym.

Najpopularniejszymi rodzajami regałów magazynowych są:

  • regały paletowe
  • regały półkowe
  • regały przepływowe
  • regały wjezdne
  • regały wysokiego składowania
  • regały wspornikowe

Regały wysokiego składowania

Jeżeli towary przechowywane są na dużych wysokościach, wymaga to odpowiedniego ich zabezpieczenia, większej trwałości regałów i półek. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem są regały wysokiego składowania.

Wykonane są z wytrzymałych i wyjątkowo odpornych materiałów. Służą do przechowywania ciężkich przedmiotów nawet przez wiele lat. Są odporne nie tylko na duże ciężary, ale też na różnorodne warunki panujące w magazynach.

Regały wysokiego składowania zapewniają łatwy i bezpośredni dostęp do wszystkich jednostek magazynowych. Ułatwiają kontrolę stanu magazynu.

Dzięki takim regałom można składować towary nawet na wysokości 15 m. Regały te można wydłużać poprzez dołączanie kolejnych elementów. Dowolnie można regulować ich szerokość, głębokość oraz wielkość powierzchni półek.

Regały wysokiego składowania idealnie nadają się do magazynowania takich produktów, jak stalowe płyty, stalowe kręgi, arkusze blach, elementy odlewnicze, formy do pras. Tego typu produkty ze względu na wymiary i niestandardowe kształty w celu dokładnego ich zabezpieczenia wymagają odpowiednich środków, a regały wysokiego składowania doskonale się do tego nadają.

Regały magazynowe wysokiego składowania są łatwe i proste w obsłudze. Obsługa tego typu regałów odbywa się za pomocą tradycyjnych lub specjalnych wózków widłowych. Układy z wąskimi korytarzami umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Dzięki szynom lub nitkom indukcyjnym jazda odbywa się po wyznaczonym torze. Zapewnia to bezpieczeństwo pracownikom magazynu, piesi pracownicy nigdy nie znajdują się w korytarzach między regałami.

Wysokiej jakości materiały, z których wykonane są regały oraz ochrona przed korozją sprawiają, że stalowe konstrukcje mają nieograniczony okres użytkowania. Ze względu na odporność na nawet bardzo duże ciężary i na różnorodne warunki magazynowe znajdują zastosowanie w wielu branżach i w wielu gałęziach przemysłu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ