Kuchnia jest miejscem, w którym zmieścić musimy całą masę sprzętów. Zlewozmywaki, baterie kuchenne, sprzęt AGD, wentylatory muszą znaleźć w niej swoje miejsce. Aby móc z kuchni swobodnie i wygodnie korzystać niezwykle istotne jest właściwe zaprojektowanie ich rozmieszczenia.

Im nowocześniejszy nasz dom, tym więcej urządzeń musimy w niej rozmieścić. Dlatego też na planowanie musimy poświęcić szczególną uwagę. Rozpocznijmy je już w fazie projektowania instalacji. Po wykończeniu wnętrza niezwykle trudno będzie zmodyfikować je do naszych zachcianek, narazi nas to także na dodatkowe koszty.

Planując rozmieszczenie sprzętów pamiętajmy o odpowiednich przestrzeniach pomiędzy nimi, a także pewnym oddaleniu od narożników. Najwięcej uwagi warto poświęcić sprzętom potencjalnie niebezpiecznym takim jak kuchenki, piekarniki czy płyty kuchenne. Przy każdym z tych sprzętów powinien znaleźć się blat do odstawiania rozgrzanych naczyń. Urządzenia z drzwiczkami powinny być ustawione tak, aby móc je swobodnie otwierać. Sprzęty ustawmy tak, aby nie utrudniać korzystania z nich.

Lodówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w domu. Z tego powodu zadbajmy żeby jej otwarte drzwi nie blokowały przejść.

www.sklepwinternecie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ