Do Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu, co powoduje, że coraz bardziej zaczynamy odczuwać świąteczną i magiczną atmosferę. Duży wpływ na to mają pięknie przyozdobione sklepy, parki i ulice naszych miast. Również w naszej firmie możemy wprowadzić ten niesamowity klimat. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i pięknych ozdób. Nawet małe świąteczne akcenty dadzą powód do radości i uśmiechu każdemu pracownikowi.

Jakie dekoracje sprawdzą się w biurze?

W biurze spędzamy sporą część naszego dnia. Warto zrobić zatem wszystko, aby choć trochę poczuć w nim namiastkę naszego domu i przenieść trochę jego atmosfery do naszego miejsca pracy. Potrzebne nam do tego będą odpowiednie, świąteczne dekoracje. Jednak, aby spełniły one swoją funkcję musimy pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze, dobrze jest uwzględnić rodzaj tych ozdób do charakteru naszego przedsiębiorstwa. To co przykładowo sprawdzi się w kancelarii prawniczej nie musi pasować do firmy reklamowej. W tej pierwszej raczej postawimy na tradycyjne dekoracje, natomiast w tej drugiej możemy pozwolić sobie na trochę fantazji i kreatywności, czerpiąc z  tegorocznych, modnych trendów.

Po drugie, dobrze będzie zrezygnować z ozdób w zbyt jaskrawych i intensywnych kolorach. Mogą one po prostu zmęczyć wzrok odbiorcy i przyczynić się do obniżenia jego koncentracji. Również jeśli świątecznych dekoracji będzie zbyt dużo i będą chaotycznie porozkładane nie uzyskamy upragnionego efektu. Uwzględnić musimy także to, że wśród naszych współpracowników mogą znajdować się osoby o innym wyznaniu, dlatego lepiej unikać symboli jednej wiary.

Jak udekorować choinkę?

Nikt z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez pięknie ozdobionej choinki. Stanowi ona kluczowy element naszego świątecznie przystrojonego mieszkania czy domu. Także jej postawienie w biurze wydaje się niezbędne. Świąteczne drzewko musi być dostosowane do rozmiarów pomieszczenia i najlepiej, aby postawić je w miejscu gdzie pracownicy się relaksują. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie jej w recepcji, w miejscu gdzie od samego wejścia wprowadzi w nastrojowy klimat naszych klientów czy kontrahentów.

Pytanie, które często sobie zadajemy, lepiej wybrać choinkę żywą czy sztuczną? Wiadomo, że wygląd i zapach naturalnej nie ma sobie równych. Jednak wymaga ona zdecydowanie większej uwagi i pielęgnacji, dlatego gdy nie będzie na to czasu lepiej kupić sztuczne drzewko. Różnego rodzaju ozdób choinkowych jest bardzo dużo, pamiętajmy zatem aby koncepcja tematyczna i kolorystyczna była dość spójna. Wszystko musi wyglądać bardzo estetycznie. Jeżeli nie mamy pomysłu lub boimy się eksperymentować postawmy na klasyczny zestaw czerwono – złoty lub niebiesko – srebrny.

Jak udekorować biurko?

Biurko stanowi nieodłączny element każdego biura i to właśnie przy nim pracujemy najwięcej. Dlatego udekorowanie będzie w naszych przedświątecznych pracach najważniejsze. Inspiracji jeśli chodzi o ozdoby warto poszukać w różnego rodzaju katalogach i reklamach. Nie musimy ich kupować, czasami zrobione przez nas ręcznie mają w sobie więcej uroki i klimatu.

Na biurku możemy ustawić małą choinkę lub stroik świąteczny. Ważne, aby nie były one za duże i nie przeszkadzały w pracy. Dogodną przestrzeń na tego rodzaju ozdoby stanowi także obudowa monitora, można przykleić na niej coś co będzie kojarzyć się nam z nadchodzącym Bożym Narodzeniem.

Nie tylko same biurko może być podstawą do tego rodzaju ozdób. Girlandy, wianki świąteczne, gwiazdy betlejemskie możemy ustawić w najróżniejszych wolnych miejscach na półkach, oknach, drzwiach, stolikach czy ladzie recepcyjnej. Tutaj też musimy pamiętać, żeby nigdzie nam nie wadziły i nie przeszkadzały w dostępie do potrzebnych materiałów biurowych.

Zwieńczeniem tego całego, niesamowitego wystroju będzie odpowiednie oświetlenie. Mogą to być zarówno nastrojowe świece zapachowe jak i lampki. Umieścić możemy je bezpośrednio na ścianie czy półce lub w wazonie. Na pewno da nam to niezwykły efekt .

Świąteczne udekorowane biuro wprowadzi nas w lepszy nastrój i jeszcze intensywniej pozwoli cieszyć się ze zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Artykuł został opracowany dzięki producentowi mebli biurowych: https://wuteh.com.pl/.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ