Tego się słucha

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile czasu poświęcamy na słuchaniu radia. Zazwyczaj robimy to mimochodem, nieświadomie. Najczęściej radia słuchamy jadąc samochodem lub w pracy. Ale równie często można złapać się na słuchaniu radia na zakupach, czy w barze jedząc obiad.

Dziś radio kojarzy się głównie z muzyką i wiadomościami. I to faktycznie jest główna misja funkcjonujących obecnie rozgłośni, a więc dostarczać słuchaczom rozrywki i rzetelnych informacji.

Dawniej więcej się w radiu mówiło. Bardzo popularnymi audycjami były różnego rodzaju słuchowiska. Kiedy telewizor był rzadkością, to właśnie radio było swoistym oknem na świat dla ludzi. To z niego czerpali najpotrzebniejszą wiedzę.

Bez wątpienia w Polsce królują dwie rozgłośnie radiowe, a mianowicie RMF FM i Radio Zet. Inne stacje radiowe od dawna oglądają ich plecy, w tym stacje Polskiego Radia. O popularności właśnie tych dwóch marek świadczy chociażby niemal nieograniczony do nich dostęp. Zarówno RMF, jak i Radia Zet można słuchać w każdym, nawet najodleglejszym zakątku kraju. Stacje te doskonale odnajdują się również w internecie. Właśnie przez sieć RMF i Zetki można słuchać na cały świecie online i na żywo. Dodatkowo słuchanie przez internet daje możliwość korzystania z różnych ciekawych funkcji jak chociażby odsłuchiwanie archiwalnych audycji, czy popularna funkcja odnajdywania utworów, tak zwane „co było grane w RMF FM”.

Mimo postępu technologicznego radio nadal jest jednym z najpopularniejszych mediów i nieprędko taki stan rzeczy się zmieni.

nagrodobiorcy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJa, czyli podmiot
Następny artykułCo to jest demokracja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ