Chociaż ze smarfonem większość Polaków nie rozstaje się nawet na chwilę, to jednak telewizor jest nadal najczęściej wykorzystywanym urządzeniem elektronicznym. Okazuje się, że statystyczny dorosły Polak każdego dnia spędza przed ekranem swojego domowego kina nawet 4 godziny. I chociaż w naszym życiu na dobre już zagościła innowacyjna technologia, to nie da się ukryć, że chętnie korzystamy też ze sprawdzonych rozwiązań. Jeśli są w nowej wersji, tym lepiej.

Młodzi kontra seniorzy

Główny Urząd Statystyczny potwierdza, że w Polsce widać wyraźnie tendencje do korzystania ze smartfonów oraz odbiorników telewizyjnych, jeśli pod uwagę weźmiemy wiek mieszkańców naszego kraju. Okazuje się, że smartfony częściej wybierają młodzi, ale również oni są jednocześnie zainteresowani nowoczesnymi technologiami, jakie stosowane są w nowoczesnych telewizorach. Ich zdaniem najlepszy telewizor to od kilku sezonów Qled i na takim odbiorniku równie chętnie oglądają ulubione filmy.

Warto również podkreślić, że przy wykorzystywaniu odbiorników telewizyjnych jako formę spędzania wolnego czasu, zauważa się różnice w wyborze konkretnej rozrywki. Seniorzy najczęściej oglądają seriale i luźne programy rozrywkowe. Młodzi stawiają zaś na Qled, bo to on umożliwia również granie przy odbiorze najlepszej jakości obrazu. Najlepszy telewizor staje się też nośnikiem, który pozwala na oglądanie autorskich nagrań czy zdjęć. Dzięki opcji smart tv możliwe jest też zarządzanie nim za pośrednictwem sieci.

Po co nam telewizor?

Nie ma wątpliwości, że najlepszy telewizor jest dzisiaj już nie tylko odbiornikiem masowego przekazu. Może służyć jako konsola do gier, sterownik inteligentnego domu, urządzenie do słuchania radia albo nośnik do odtwarzania rozmaitych prezentacji. Przykładem może być wspomniany już Qled, który idealnie „wtapia się” w aranżację salonowego wnętrza, tworząc świetny element dekoracyjny.

Ranking telewizorów jasno wskazuje, że dzisiaj nasz wybór pada na odbiorniki, które dają nam o wiele więcej opcji niż tylko możliwość oglądania propozycji ze standardowej ramówki. Innowacja jest na przykład odbiornik z technologią 4K o idealnie wysokiej rozdzielczości. Jeśli dodamy do tego funkcję smart TV do optymalnego zarządzania, ekran telewizora może stać się ulubioną formą spędzania wolnego czasu, ale też urządzeniem do realizowania rozmaitych czynności.

Najlepszy telewizor, czyli jaki?

Polacy lubią technologiczne nowinki. To właśnie dlatego ranking telewizorów na najwyższych pozycjach plasuje te, które wykazują najwyższą rozdzielczość 4K, funkcję smart tv czy są na tyle płaskie, że w całościowym wystroju wnętrza mogą być pomylone z obrazem.

Nie ma wątpliwości, że postęp techniki sprawia, że odbiorniki telewizyjne wcale nie przestają się cieszyć mniejszą popularnością niż smartfony. To nadal urządzenie, które obecne jest w większości polskich gospodarstw domowych. A jeśli daje dzisiaj jeszcze więcej możliwości, to tym bardziej chcemy z takowych korzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ