Toruń - co zobaczyć w mieście?

Toruń to piękne miasto w północnej Polsce, pełne zabytków i średniowiecznej atmosfery, która nadal unosi się w wąskich uliczkach. Stanowi idealne miejsce dla każdego turysty żadnego przygód i pięknych widoków. Jeśli planujesz wyjazd do tego miasta, sprawdź wcześniej co warto zobaczyć w Toruniu. Będzie tu zarówno co zobaczyć, jak i gdzie odpocząć.

Atrakcje turystyczne
Największą atrakcją turystyczną Torunia niewątpliwie jest bardzo cenny średniowieczny zespół miejski, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należą do niego właściwie trzy obszary – Starego Miasta, Nowego Miasta i Zamku Krzyżackiego. Zamek, Katedra Świętojańska czy ratusz miejski otoczony gotyckimi murami na długo zapada w pamięć. Właściwie cały obszar miejskiej starówki potrafi przenieść zwiedzających do czasów gotyku, renesansu czy manieryzmu, kiedy Toruń przeżywał lata swojej świetności. Warto zarezerwować sobie więcej niż jeden dzień na zwiedzanie pięknej starówki.

Muzea
Toruń to nie tylko piękne budowle, ale również muzea pokazujące historię miasta. Zwiedzający powinni zobaczyć słynne Żywe Muzeum Piernika, Muzeum okręgowe czy Planetarium, które ściśle nawiązują do miejskich tradycji oraz postaci znanego astronoma – Mikołaja Kopernika. W Toruniu można również zobaczyć Muzeum Diecezjalne, Muzeum Etnograficzne czy Muzeum Sztuki Współczesnej. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a po całym dni zwiedzania można zrelaksować się w jednej z wielu kawiarenek leżących na terenie Starego Miasta.

zwiazekidealny.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOlej w silniku
Następny artykułCo je chomik?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ