upławy

Upławy są przykrą chorobą kobiet we każdym wieku. Wydzielina pochwowa jest w trzech miejscach: srom, pochwa i szyjka macicy. Wydzielina z pochwy zdrowej kobiety jest przeźroczysta, bez aromatu i jest w odpowiednich dawkach. Upławy są zwykle objawem chorób. To niewłaściwa wydzielina z pochwy. Mogą mieć odmienny kolor: żółty, szary, zielony; odmienną konsystencję: pienistą, wodnistą, śluzowatą lub serowatą; zapach: cuchnący lub rybi. Obfite upławy z pochwy mogą również znaczyć występowanie alergii.

Upławy – bycie u kobiet

Upławy z pochwy mają złą konsystencję – są serowe, śluzowate, pieniste lub wodniste. Są zazwyczaj koloru białego, różowawego, lekko brunatnego, żółtego lub krwistego. Mogą być także brzydki zapach. Wydzielina z pochwy wypływa w nadmiernych dawkach i utrudnia czystość intymną. Potrzebuje wielokrotnego wymieniania wkładek higienicznych w ciągu dnia, by nie pobrudzić bielizny. Upławy są uciążliwą kobiecą dolegliwością i informują o stanie zapalnym pochwy. Gdy upławy mają charakter chroniczny i pojawiają się dosyć często w mniej więcej stałych odstępach czasu, należy zrezygnować z korzystania tamponów w stanie miesiączki. Należy także ograniczyć gorące, ciągłe kąpiele w wannie, ponieważ za pojawienie się upławów momentami odpowiadają płyny do kąpieli. Należy zatem przestawić się na kąpiel pod prysznicem.

upławy wskazują na problemy zdrowotne

Upławy pochodzić potrafią i z nadwrażliwości na poszczególne proszki oraz płyny do czyszczenia, w jakich czyści się bieliznę. Wówczas upławy mają zwykle lepką konsystencję i pomaga im przeszkadzające świerzbienie pochwy oraz zaczerwienienie sromu. Czasem na rozwijające się dolegliwości intymne nacisk ma noszenie niewłaściwej bielizny – z włókien syntetycznych. Upławy mogą się zwiększać w rezultacie mechanicznego drażnienia pochwy, np. podczas masturbacji lub stosunków płciowych. Zatem jeśli przeszkadzają ci upławy, ogranicz kontakty seksualne. Czasem upławy może skutkować niewłaściwie dopasowana metoda antykoncepcyjna, np. wkładka wewnątrzmaciczna lub pastylki hormonalne. Upławy mogą być spowodowane alergią na lateks, z jakiego stworzone są prezerwatywy, używaniem preparatów plemnikobójczych, zapachowymi wkładkami higienicznymi lub chlorowaną wodą.

Upławy – etiologie

Zwłaszcza za upławy u kobiet odpowiadają choroby pochwy i sromu. Nieleczone upławy mogą skutkować palenie lub/i świerzbienie pochwy, skutkują także uczuciem mokrości w strefach miejsc intymnych, ograniczają swobodę ruchu i powodują dyskomfort intymny. Wielka ilość upławów z pochwy jest bardzo szkodliwa dla kobiety, przeszkadza w codziennym życiu, np. nie można mieć w tamtym czasie z basenu, i odbija się niekorzystnie na sferze fizycznej partnerów. Ciągłe upławy mogą doprowadzać stanami podgorączkowymi, bólami w okolicy krzyżowej i uciskiem w okresie stosunków płciowych, np. pieczeniem pochwy lub uciskiem. Upławy u kobiet informują o zmianach patologicznych pochwy i sromu. Choroby kobiece będące się upławami, swędzeniem sromu, białym osadem na wargach sromowych wywołane są zakażeniem drożdżakami lub innym zakażeniem przenoszonym drogą płciową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ