Co to jest kredyt, pożyczka?
Mówiąc w prostym języku, kredyt jest to porozumienie, gdzie możesz kupić dane dobra, towary lub usługi w danym momencie, ale zgadzasz się zapłacić za o w późniejszym czasie. Tutaj dowiesz się co to jest kredyt oraz zapoznasz się z ich typami.
Kredyt może występować w wielu typach i rozmiarach. Kredyt może występować jako: kredyt hipoteczny, pożyczki, kredyty na rachunku bieżącym i karty kredytowe. W większości przypadków kredyt będziesz musiał spłacić do uzgodnionej kwoty co miesiąc z odsetkami. Niezależnie od typu kredytu musisz dotrzymywać terminu miesięcznej spłaty.
Pożyczką jest pożyczenie pewniej kwoty na dany okres czasu przy danej stopie procentowej, najczęstsze rodzaje kredytów
Pożyczki niezabezpieczone- znane również jako osobiste pożyczki. Niezabezpieczone pożyczki są zaciągane zazwyczaj na duże zakupy osobiste, jak kupno samochodu. Są one obsługiwane przez zdolność kredytową bez wsparcia ze strony zabezpieczenia pożyczki, co oznacza że pożyczkodawca darzy pożyczkobiorcę zaufaniem że ten spłaci zobowiązanie bez potrzeby dodatkowego zabezpieczenia.
Pożyczki z zabezpieczeniem
Oprócz zdolności kredytowej do zaciągnięcia tej pożyczki jest potrzebne zabezpieczenie w formie aktywu (dobra). Oznacza to, że jeśli nie jesteś w stanie spłacić kredytu, kredytodawca może zająć dane dobro na rzecz uregulowania zobowiązania.
Kredyt hipoteczny
Jeśli planujesz zakup domu lub nieruchomości, kredyt hipoteczny jest to rodzaj kredytu który możesz zaciągnąć w tym przypadku. Kredyty hipoteczne są zabezpieczone na własność, co oznacza, że jeśli nie jesteś w stanie spłacić kredytu, możesz stracić swoją nieruchomość.

http://metodynauczania.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ