Transplantacja włosów - czy jest sens poddawania się takiemu zabiegowi?

Łysienie, chociaż nieszkodliwe, jest jedną z najmniej pożądanych dolegliwości, gdyż automatycznie kojarzy się ze starzeniem i owocuje złym samopoczuciem, a nawet depresją. Wbrew temu, co się powszechnie sadzi, podatne są na nie nie tylko osoby starsze, ale także ludzie młodzi, którzy szczególnie przeżywają przedwczesną utratę włosów. Rozwiązaniem problemu łysienia może być między innymi przeszczep włosów. Czy warto się mu poddać?

Możliwe alternatywy

Istnieje wiele alternatyw dla przeszczepu włosów i różne osoby różnie radzą sobie z tym problemem. Część z nich po prostu godzi się z faktem utraty włosów i nie podejmuje żadnych konkretnych kroków w kierunku zwiększenia ich gęstości czy przywrócenia owłosienia głowy. Inni inwestują w peruki, w tym coraz częściej w niezwykle drogie peruki z włosów naturalnych, które w efektowny sposób maskują fakt wyłysienia. Jeszcze inni decydują się właśnie na przeszczep włosów. Zanim jednak podejmie się ten krok, warto wypróbować leki i preparaty wspierające odrastanie włosów i dopiero wtedy, gdy zawiodą, poddać się zabiegowi, jakim jest transplantacja włosów. Wszczepianie cebulek włosów powinno być więc traktowane jako ostateczność.

Zalety transplantacji włosów

Transplantacja włosów jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż peruka, ponieważ jego efektem jest naturalna i piękna fryzura, której peruka nie jest w stanie w żaden sposób zastąpić. Peruki są ponadto niewygodne w noszeniu, a noszone całą dobę mogą spowodować liczne dolegliwości skóry głowy. Wszczepianie cebulek włosów zapewnia też o wiele większy komfort psychiczny, gdyż pacjentowi towarzyszy świadomość, że posiada prawdziwe, rosnące włosy, a nie zamiennik, który tylko zakrywa nadal istniejącą łysinę. Transplantacja włosów zapewnia też poczucie dobrze wydanych pieniędzy, zwłaszcza że wiele peruk z włosów naturalnych jest droższych od zabiegu przeszczepu włosów.

Czy każdy może poddać się zabiegowi transplantacji włosów?

Niestety, transplantacja włosów nie jest jednak możliwa u każdej osoby, która jej pragnie. Istnieją bowiem przeciwwskazania do tego zabiegu związane z dręczącymi pacjenta chorobami. Nie każdy rodzaj łysienia także umożliwia przeprowadzanie wszczepiania cebulek włosów. Zabiegowi nie mogą być poddane osoby cierpiące na choroby takie jak zaawansowana cukrzyca, nowotwory czy choroby układu krążenia. Ostatni stopień łysienia w skali Norwooda także stanowi przeciwwskazanie do wszczepiania cebulek włosów, podobnie jak stany zapalne skóry głowy i choroby hormonalne. Przed zabiegiem konieczny jest więc wywiad lekarski uzupełniony odpowiednią diagnostyką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ