5 sposobów jak skutecznie oszczędzać pieniądze
Nawyk oszczędzania pieniędzy – jak wiele innych pożytecznych nawyków – należy w sobie wykształtować. Aby nauczyć się oszczędzać i nareszcie mieć dużo pieniędzy na koncie warto skorzystać z poniższych rad:
– nie odkładaj oszczędzania na później– postanów rozpocząć oszczędzanie już dzisiaj. Natychmiast po przeczytaniu tego artykułu podejmij działanie mające na celu rozpoczęcie oszczędzania (jeżeli zaczniesz od razu trudniej będzie zarzucić postanowienie).
– dobrym pomysłem jest założenie [konta oszczędnościowego], na które co miesiąc będzie przelewana konkretna kwota z twojego głównego konta. Wiele banków proponuje obecnie korzystne usługi pozwalające na automatyczne oszczędzanie np. do czasu zebrania określonej kwoty.
– przyjmij, że oszczędności przeznaczysz na konkretny cel i… zapomnij o nich. Jeśli przy lada okazji będziesz sięgał po swoje pieniądze traktując je jako „dodatkowe środki” szybko okaże się, że konto oszczędnościowe jest puste a ty stracisz entuzjazm do dalszych prób.
– przy ograniczonych środkach zacznij od niewielkiej kwoty odkładanej natychmiast po otrzymaniu wypłaty. Jeśli po kilku miesiącach nie odczujesz boleśnie uszczuplenia budżetu zwiększ kwotę comiesięcznych oszczędności.
– rozpoczęcie oszczędzania postaraj się połączyć z jakimś innym zdrowym nawykiem np. ogranicz spożycie słodyczy albo ilość wypalanych papierosów, a zaoszczędzone pieniądze wrzucaj do skarbonki. Przekonaj domowników do akcji „1 zł za niezgaszone światło” – wykształcicie kolejny pożyteczny nawyk i kolejny sposób na odłożenie kilku drobnych.

www.akademiarozwojubiznesu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiejsce pełne uroku
Następny artykułZakupy w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ