Chile to kraj, który posiada niebywałe punty widokowe, parki, miejsca historyczne, gdzie tradycja gości na każdym kroku i czasami połączona jest z nowoczesnością.

Wycieczka do Chile – zasmakuj w kulturze Santiago

Na początku warto wybrać się do stolicy- Santiago, gdzie znajduje się wiele atrakcji. Znajduje się tam punkt widokowy Cerro Santa Lucia, z którego można podziwiać całe miasto. Można tam też zasmakować prawdziwej kuchni chilijskiej, np. Mpanadas, a także Hurrasco, czyli po prostu burgera z wołowiną. Można tam również zakosztować wyjątkowych drinków i likierów, a także wybrać się do dzielnicy artystów, gdzie uliczni artyści sprzedają swoje dzieła. W Santiago można również zrobić zakupy na jednym z największych targów świata.

Wycieczka do Chile – zobacz wyspę Wielkanocną i znajdujące się na niej tajemnicze posągi

Dla wielbicieli wypraw trekkingowych idealnym wyborem będzie wycieczka do parku narodowego Torres del Paine, gdzie rozciąga się 250 km obszar pieszych tras. Ciekawym wyborem jest również odwiedzenie Wyspy Wielkanocnej, gdzie znajduje się 887 posągów nazywanych Moai, których historia powstania nadal nie jest wyjaśniona. W dolinie Valle de la Luna znajduje się obszar, którego podłoże przypomina to znajdujące się na Marsie. Warto również odwiedzić solankę Laguna Verde, gdzie są gorące źródła. Doskonałym wyborem jest również wycieczka do Doliny Śmierci czy Doliny Dinozaurów.

Wycieczka do Chile – szlakiem jezuickich kościołów

Na wycieczce nie można również ominąć wyspy, która jest częścią Chile, a nazywa się Chiloe, znajduje się tam szereg jezuickich kościołów, które powstały w XVII i XVIII wieku. Warto również wybrać się do parku narodowego, gdzie można zobaczyć wiele gatunków roślin i zwierząt.

Wycieczka do Chile – zobacz Pallacio ce la Moneda

Będąc w regionie Metropolitana, warto zobaczyć Pallacio de la Moneda, gdzie rezyduje prezydent Chile oraz znajdują się tam trzy ministerstwa. Pałac został zbudowany w stylu neoklasycyzmu. Wycieczka do Chile to niezapomniana przygoda.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ