W przypadku chorób, a zwłaszcza o charakterze przewlekłym, coraz częściej sięgamy po środki znane i stosowane w medycynie naturalnej. Antybiotyki, środki przeciwbólowe mają bardzo silne działanie uboczne na inne organy, co powoduje nowe schorzenia. Prawidłowo stosowane środki roślinne pozbawione są tego ryzyka.

Co zawierają jagody goji

Goji są niewielkimi owocami krzewów rosnących na terenie Azji Wschodniej. Od tysiącleci stosowane były w medycynie chińskiej i japońskiej. Ich codzienne spożywanie zapewniało przede wszystkim długie lata życia bez chorób. Legenda mówi, że Chińczyk odżywiający się jagodami goji dożył 252 lat. W każdej legendzie tkwi źdźbło prawdy. Badania naukowe potwierdziły niespotykany skład goji i ich właściwości.

Owoce goji w swoim składzie zawierają witaminy, aminokwasy, polisacharydy, monosacharydy, antyutleniacze, nienasycone kwasy tłuszczowe, pierwiastki śladowe, beta-karoteny. W dodatku stężenia tych substancji są większe niż w pozostałych roślinach.

Zastosowanie owoców goji

Na rynku dostępne są suszone owoce goji lub sok (patrz Sklep.kenayag.com.pl). Oba produkty zapewniają zachowanie pełnego składu i właściwości goji. Największe właściwości zachowują jednak owoce pochodzące z upraw czystych ekologicznie, czyli Tybetu i Himalajów. W ostatnich latach popularne stało się uprawianie goji także w Polsce, ale owoce te mają znacznie uboższy skład.

Jagody goji przede wszystkim wzmacniają system immunologiczny (odpornościowy), który zwalcza infekcje bakteryjne i wirusowe. Takie właściwości ma wiele preparatów, ale jagoda goji przewyższa je wysoką zawartością Witaminy C.

Najważniejszą zaletą owoców goji jest duża zawartość aminokwasów, które skutecznie mogą walczyć z chorobami nowotworowymi. Powodują one zahamowanie procesu namnażania komórek nowotworowych, a w niektórych przypadkach nawet ich obumieranie.

Suszone owoce goji spożywane codziennie wzmacniają układ kostny i stawowy, obniżają poziom cholesterolu i cukru, wzmacniają serce i wzrok. Tylko 5-15 g owoców goji dziennie wystarczy, by wzmocnić organizm i cieszyć się dobrym zdrowiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ