Czy jesteś nowicjuszem w zakresie obsługi materiałów i łańcucha dostaw oraz szukasz unikalnych i sprawdzonych sposobów optymalizacji swoich zapasów? Czy obecnie zarządzasz magazynem i dużą ilością zapasów i nie wiesz, co z tym zrobić?

Program magazynowy, a właściwie wybór odpowiedniego oprogramowania do zarządzania zapasami magazynowymi jest niezbędny do zwiększenia i promowania wydajności i produktywności w codziennych operacjach. Istnieje kilka strategii i podejść, które można podjąć, aby osiągnąć sukces z surowcami i materiałami, w tym rozważyć rodzaj oprogramowania do zarządzania zapasami magazynowymi.

Wybierz metodę inwentaryzacji (LIFO vs FIFO)

Niektórzy mogą wiedzieć, że jest to Last-In First Out a First-In First-Out, ale lubimy używać akronimów LIFO i FIFO. Każde podejście daje zalety i wady śledzenia zapasów i zarządzania zapasami. Wybór pomiędzy LIFO lub FIFO sprowadza się do osobistych preferencji.

First-in First-Out jest szybki i metodyczny, jak sama nazwa wskazuje. Pierwsze produkty kuratorowane i produkowane są pierwszymi produktami, które wychodzą na zamówienia klientów. Jest to świetna strategia dla hurtowni o dużych ilościach, które konsekwentnie angażują się w grę logistyczną – szczególnie w przypadku towarów łatwo psujących się, ponieważ okres przydatności do spożycia jest zmienną, która musi być brana pod uwagę w takich sytuacjach.

W przypadku Last-In First Out jest to wspólne podejście dla tych, którzy produkują i produkują własne produkty. Głównym celem LIFO jest obniżenie kosztów, ponieważ chodzi o obniżenie kosztów związanych z ogólnymi operacjami zakupowymi.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ