Choroby cywilizacyjne mają to do siebie, że ich ilość oraz rozpiętość rodzajowa ciągle wzrasta. Nierzadko lekarze mają w związku z tym trudności w postawieniu właściwej diagnozy. Same metody badania regulacji wegetatywnej układu krążenia nie zawierają się w prostym, jednym sposobie, ale wymagają szeregu różnorakich testów, a do tego jeszcze dochodzą choroby pospolite, z którymi musimy się na co dzień zmagać, nierzadko narażając się na powikłania.
Przez ilość zanieczyszczeń obecnych w atmosferze, ilość alergenów wpływa w znaczący sposób na zdolności samoobrony naszego organizmu. Także wówczas, gdy nie jesteśmy na nic uczuleni. Ze względu bowiem na ciągłą walkę z rozmaitymi patogenami, nasze układy odpornościowe są bardzo znacząco obciążone zadaniami, a przez to osłabione, co przy coraz częściej występującym fakcie, że bakterie odporne na najnowsze antybiotyki, namnażają się w zastraszającym tempie, wywołuje w społeczeństwie uczucie permanentnego stanu zagrożenia.
Chorują wszyscy, młodzi i starzy, pracujący na wolnym powietrzu i w pomieszczeniach, rodzice i dzieci, profesorowie, uczniowie, a co najbardziej niepokojące, także kobiety w ciąży.
Z pozoru zdrowe, jednak ciągle zadające sobie pytanie: jak pokonać uczucie zmęczenia w ciąży? Wynikające przecież nie z braku przyczyny, ale ewidentnego wpływu cywilizacji na każdy aspekt naszego życia.
Przede wszystkim żywność, coraz obficiej nawożona podczas upraw. Zanieczyszczenie zbiorników wodnych oraz cywilizacyjny pęd za bogactwem i technologią, bez której nie sposób przeżyć choćby jeden dzień.

www.psfs.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ