Ciekawe wakacyjne kierunki

Szukając ciekawych miejsc na wakacje zawsze stajemy przed dylematem. Przede wszystkim musimy zobaczyć ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Czy jedziemy sami czy z rodziną, ile mamy dni wolnych, aby sobie to wszystko zaplanować.
Podstawową kwestią jest kierunek naszych wymarzonych wakacji. Dla jednych będzie to Hiszpania lub jej piękne wyspy – Majorka czy Wyspy Kanaryjskie. Dla innych raczej Bułgaria bądź Chorwacja. Wiele osób zastanawia się, czy do Chorwacji potrzebny jest paszport? Otóż nie, Chorwacja od 2013 roku należy do Wspólnoty Europejskiej. Poruszanie się po tym kraju jak i wjazd do niego, dla obywateli Unii Europejskiej jest jak najbardziej legalny bez paszportu. Trzeba jedynie mieć przy sobie jakiś dokument tożsamości.
Nawet planując wakacje na samym południu tego kraju, tam gdzie kraj dzieli Bośnia i Hercegowina, musimy przejechać przez teren który nie należy do UE. Na szczęście władze chorwackie porozumiały się z sąsiednim krajem i udostępniły przejazd tranzytowy.
Chorwacja jest pięknym krajem, a ludzie tam mieszkający są mili i pomocni turystom. Ich narodowymi specjałami są solone ryby i rakija. Jest to napój alkoholowy, który powstaje poprzez destylację przefermentowanych owoców. Wszystko odbywa się tutaj legalnie i każdy mieszkaniec może sobie taki napój produkować.
Bardzo ciekawym kierunkiem wakacyjnym, ostatnio dość tanim jest Grecja. Ale nie w każdym miejscu w Grecji tak jest, wyjątkiem może być chociażby piękna wyspa Kreta. Kreta słynie z wielu bardzo ciekawych i starych zabytków. Mieszkali tam przecież antyczni wojownicy, a także miesza się tutaj historia Wenecjan, Egipcjan, Turków i oczywiście Greków. Każdy z tych narodów zostawił po sobie jakąś część i jest to widoczne podczas zwiedzania wyspy. Plaże są piaszczyste, woda krystalicznie czysta a słońce w najcieplejszych miesiącach jest nie do wytrzymania. Na Krecie są również jedne z najpiękniejszych lagun na świecie. Jedną z nich jest laguna na Balos. Można się tam dostać komunikacją miejska bądź bez trudu trafimy tam również wcześniej wypożyczonym autem – oznakowanie i drogi są bardzo dobre.

przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ