Choć Dzień Chłopaka jest coraz częściej zastępowany Dniem Mężczyzny, to jednak nadal wiele osób chce 30 września wręczyć prezent z okazji tego święta. Bywa jednak, że trudno jest wybrać coś spośród wielu możliwości. Szczególnym problemem jest wręczenie upominku osobie, której zbyt dobrze się nie zna. Co można kupić wtedy z okazji Dnia Chłopaka?

Prezenty na Dzień Chłopaka i nie tylko

Jeśli brak nam pomysłu na zabawny prezent, warto skorzystać z gotowych ofert sklepów internetowych. Można tam znaleźć upominki, które mogą zostać w ciekawy sposób oznaczone – podpisane według naszego pomysłu. Taki prezent jest szczególnie mile widziany, ponieważ różni się od produktów, które można szybko kupić w sklepie. Na wykonanie odpowiedniego napisu, w zależności od danej metody, trzeba czekać nawet kilka dni. Efekt jest jednak tego warty – najbardziej trwałe napisy wykonane techniką laserową lub specjalną farbą są odporne na wodę i zmiany temperatury. Dzięki czemu dana osoba z okazji Dnia Chłopaka dostanie nie tylko wyjątkowy prezent, ale również pamiątkę.

Oprócz prezentów, które można oznaczyć, warto również zwrócić uwagę na inny rodzaj upominków. To rzeczy przeznaczone wyłącznie na dany dzień. W sklepach specjalizujących się w upominkach można znaleźć przedmioty, które nadają się do wręczania z okazji Dnia Matki czy urodzin. Można znaleźć również gadżety idealne na Dzień Chłopaka. Takie prezenty to zazwyczaj ciekawie pomalowany komplet kieliszków, gry typu alkoholowe szachy, ale również długopisy i kubki o interesujących kształtach. Odpowiedni upominek dobieramy oczywiście w zależności od znanych nam upodobań danego mężczyzny. Tego typu prezent na pewno zapadnie na długo w pamięci obdarowanego. Trzeba jednak wybierać takie przedmioty z rozwagą, ponieważ nie każdy ma takie samo poczucie humoru.

Gdy nie wiadomo co kupić

W przypadku, gdy nie znamy danej osoby na tyle dobrze, by ryzykować zakup charakterystycznego prezentu, można pokusić się o praktyczny upominek. Może być to rzecz związana z pracą lub nauką, typu długopis lub pamięć flash, trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku lepiej kupić coś lepszej jakości. Gdy kompletnie nie wiemy co kupić, można dać danej osobie szansę na samodzielne wybranie upominku. W tym celu można podarować karty upominkowe na standardową kwotę. To pozwoli uniknąć wręczania gotówki, a jednocześnie dana osoba na pewno nie będzie rozczarowana prezentem. W takim przypadku jednak dobrze jest dowiedzieć się, czym dana osoba się interesuje, by nabyć kartę upominkową w odpowiednim sklepie. Największym powodzeniem cieszą się oczywiście karty, które można wykorzystać w sklepach RTV lub w księgarniach.

W sytuacji, gdy konieczne jest wręczenie konkretnego upominku, można wykorzystać standardowe rozwiązania. Niemal w każdym przypadku rozsądnie jest zakupić produkt spożywczy w postaci markowej czekolady lub bombonierki. Również w takim przypadku dobrze jest wybrać mniej standardowe słodycze – będzie to świadczyć o tym, iż włożyliśmy nieco czasu w przygotowanie upominku.

jezjerzy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ