Piękne włosy i modna fryzura są ważne dla każdej kobiety, stąd częste wizyty pań u fryzjera. Szalenie modne stało się ostatnio również farbowanie włosów. Stosują je kobiety w różnym wieku, nie tylko te starsze i siwiejące, pragnące zmienić ten kolor na inny, ale także młode. Dzięki farbowaniu mogą bowiem odświeżyć swój wygląd albo całkiem go odmienić. Niektóre osoby farbują włosy samodzielnie w domu, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze. Jednak w tym przypadku najlepiej udać się do dobrej drogerii, gdzie sprzedawca pomoże dobrać krem koloryzujący o odpowiednim odcieniu. Warto dokładnie czytać etykiety i dobrać preparat zawierający w swej recepturze jak najwięcej składników pielęgnacyjnych. Ta rada dotyczy także zakupu innych kosmetyków, wszystko jedno czy to jest krem do twarzy, czy też dobry puder w kamieniu.
Jednak nie wszystkie zabiegi fryzjerskie zrobimy w domu, czasem wizyta u fryzjera jest wskazana, zwłaszcza wtedy, gdy nie zadowoli nas wcześniej położony kolor. Na szczęście problem rozwiąże dekoloryzacja czyli ściągnięcie koloru. Dokładnie polega ona na usunięciu sztucznych, ciemnych barwników zawartych w farbach. Kolejnym krokiem jest nałożenie nowej farby.
Oczywiście farbowanie włosów po ściągnięciu koloru wiąże się z pewnymi wymaganiami. Włosy bowiem po dekoloryzacji mogą mieć nierównomierny odcień, wymagają więc ujednolicenia koloru przez zastosowanie farby nieco jaśniejszej. Po tym zabiegu pamiętać należy o codziennej pielęgnacji dobrymi kosmetykami, a co jakiś czas o profesjonalnych zabiegach rekonstrukcji włosów.

www.pytano.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ