Szukasz idealnej lokalizacji na mieszkanie pod wynajem?

Jest w Warszawie takie miejsce, które łączy dobra komunikacja w pobliżu linii metra, piękny las, tereny rekreacyjne, centra handlowe – w tym Arkadia, w której nakręcono wiele filmów, między innymi „Listy do M”, dzielnica, w której rozkochani są aktorzy, poeci i dziennikarze – Bielany. Nowe mieszkania w tej okolicy to nie tylko kusząca propozycja dla rodzin z dziećmi, ale też lokalizacja, która pozwoli szybko i w dobrej cenie wynająć mieszkanie.

Mieszkania w Warszawie są droższe niż w innych miastach Polski, ale do stolicy zjeżdżają się studenci, przyciągani przez prestiżowe Uniwersytety. Z Bielan jest dogodny dojazd pod Bramę Uniwersytetu Warszawskiego, a linia metra zawiezie zainteresowanych w kierunku Politechniki. To także dogodna lokalizacja dla pracowników korporacji, którym firma organizuje służbowe mieszkanie.

Mieszkanie z rynku wtórnego czy nowe budownictwo – co wybrać?

Jeśli decydujesz się na nowe mieszkania na Bielanach, kup je, gdy deweloper postawił budynek. W ten sposób skrócisz czas od momentu inwestycji do czerpania z niej dochodu pasywnego. Nowe mieszkania wynajmiesz w wyższej cenie, niż z rynku wtórnego. Ich zaletą jest to, że nowe materiały będą działać bez zarzutu i nie zaskoczy cię pęknięcie rury lub wymiana instalacji w pionach, która pociąga za sobą konieczność gruntownego remontu na koszt właściciela. Na nowym osiedlu zapewniasz najemcom bezpieczeństwo, a także masz możliwość wynajmu miejsca postojowego. Nowe mieszkania na Bielanach wyposażone są w windy, co ma znaczenie dla rodzin z małymi dziećmi, którym nie uśmiecha się noszenie wózka po schodach.

Jaki metraż wybrać?

Z perspektywy inwestycji bardziej opłaca się kupić i wynająć dwa małe mieszkania w Warszawie, np. kawalerki. Małe mieszkanie jest też łatwiejsze do sprzedania niż stumetrowy apartament lub dom, który na nowego właściciela czeka nieraz długo, a potem obecny właściciel i tak opuszcza cenę do granic opłacalności. Małe mieszkanie zainteresuje samotną matkę z dzieckiem, singla lub pracownika korporacji, który w tygodniu pracuje w innym mieści i wraca na weekendy do domu. To solidni i wierni najemcy, a także potencjalni nabywcy.

[Głosów:7    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ