Okna dachowe, i okna w ogóle to niezwykle istotny element domu. Spełniają nie tylko ważną rolę w doświetleniu pomieszczeń, pełnią funkcję ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, ale są też istotnym elementem wpływającym na estetykę domu.

Czy da się połączyć funkcjonalność i użyteczność z nowoczesnym designem? Jak najbardziej. Producenci okien dbają o to, aby klienci mieli w czym wybierać. I rzeczywiście wybór okien dachowych jest ogromny. Zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, materiał, właściwości termoizolacyjne i bezpieczeństwo.

To na co jest aktualnie boom to okna duże, a nawet bardzo duże. Nie tylko wpuszczają do pomieszczenia więcej światła słonecznego, ale bardzo dobrze wpisują się w bryłę nowoczesnych budynków, nadając im niebanalnego charakteru. Dużą popularnością cieszą się tzw. okna panoramiczne, złożone z trzech przesuwnych skrzydeł dużych rozmiarów. Takie okna nie tylko świetnie doświetlają poddasze, ale nadaję mu niesamowitego charakteru. Duże rozmiary są na czasie nie tylko gdy na myśli mamy okno dachowe, ale w przypadku „zwykłych” okien również.

Na czasie są również okna, których otwarte skrzydła tworząc balkon. Uzyskanie takiego efektu jest możliwe dzięki temu, że część skrzydeł otwiera się uchylnie do góry, zaś dolne skrzydła otwierane są do przodu. To bardzo ciekawe rozwiązanie, na które powinni zwrócić uwagę posiadacze poddasza użytkowego stojącego przed wyborem okien.

Jeśli chodzi o wzornictwo tu wybór również jest ogromny. W ofercie producentów znaleźć można zarówno okna zdobione jak i bardziej oszczędne, minimalistyczne. Spory wybór jest również w klamkach, które są przecież nieodzownym elementem okna. Wybierać można zarówno jeśli chodzi o kolorystykę jak i wykorzystanie dodatkowych mechanizmów tj. zamykanie na przycisk lub na klucz.

W nowoczesnych wnętrzach o minimalistycznym charakterze dobrze sprawdzi się okno dachowe ze schowanymi zawiasami – ten model jest nie tylko bardzo prosty i elegancki, ale również łatwy do utrzymania w czystości.

Wybierając okna warto pamiętać, że będą służyły nam przez wiele lat. Dlatego tak ważne jest to, żeby wybór nie był przypadkowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ