W ostatnich latach nasila się moda na zdrowy styl życia. Praktycznie każdy z nas wie dlaczego warto prawidłowo się odżywiać, być aktywnym fizycznie i poświęcać odpowiednio dużo czasu na odpoczynek. Jednak bardzo rzadko jesteśmy informowani jakie koszty należy ponieść decydując się na zmianę swojego stylu życia.

Czy każdego stać na bycie fit? Czy zdrowy styl życia jest zarezerwowany tylko dla osób dysponujących odpowiednimi środkami finansowymi? Poniżej postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Zmiana sposobu odżywiania

Pragnąc pozbyć się zbędnych kilogramów i prowadzić zdrowy tryb życia musimy się liczyć z tym, że podniosą się koszty naszego codziennego życia. Zdrowa dieta musi być odpowiednio zbilansowana i powinna być oparta na produktach wysokiej jakości. Ceny ekologicznych artykułów spożywczych są aktualnie znacznie niższe niż jeszcze kilka lat temu jednak nadal bardziej opłaca się kupować ich klasyczne odpowiedniki. Duży wpływ na koszty ma to czy posiłki będziemy przygotowywać samodzielnie czy zdecydujemy się na zakup gotowych posiłków (dieta pudełkowa, dieta białkowa). Gotowe posiłki to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie jednak znacznie droższe.

Jak i gdzie ćwiczyć?

Odpowiednia dieta jednak to nie wszystko, aby skutecznie zadbać o swoje zdrowie należy równie regularnie ćwiczyć. Dzięki aktywności fizycznej można spalić zbędne kalorie oraz kształtować swoją sylwetkę. W tym momencie pojawiają się kolejne wydatki. Wykupienie miesięcznego karnetu na zajęcia w klubie fitness lub profesjonalnej siłowni to spory koszt. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i są głównie uzależnione od miejsca i rodzaju zajęć.

Zakup karnetu to dopiero początek. W następnej kolejności należy kupić odpowiedni strój do ćwiczeń. Dobrej jakości obuwie i odzież sportowa nie jest tania. Warto też zastanowić się nad treningiem w domu. Nie zawsze przecież mamy czas by regularnie chodzić na siłownię. W takim wypadku trzeba będzie kupić odpowiednie urządzenie treningowe, może to być na przykład rower treningowy, bieżnia elektryczna lub orbitrek. Ceny maszyn treningowych są bardzo różne, warto jednak pamiętać by unikać zakupu najtańszych maszyn, ponieważ są one nietrwałe i nie gwarantują odpowiedniego komfortu w czasie ćwiczeń. Dobrej jakości bieżnia elektryczna może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. W domowej siłowni warto również mieć zestaw hantli, matę do ćwiczeń oraz drążek do podciągania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ