Powszechny dostęp do Internetu i technologiczny postęp sprawiły, że właściwie prawie odeszliśmy od czytania gazet. Poranną prasówkę zastępuje nam przeskrollowanie Facebooka lub przeklikanie się przez ulubione strony. W autobusie lub po ciągu, zamiast po papierową gazetę, sięgamy po smartfona. Gdy popołudniową porą, do kawy, chcemy poczytać coś przyjemnego, odpalamy komputer. Wielbiciele książek wprawdzie wciąż doceniają zapach niedawno zadrukowanych kartek i magię ich przekładania, wielu z nich jednak przerzuciło się na czytniki elektroniczne. Nie o książkach jednak mowa, a o względnie krótkich tekstach, do przeczytania w podróży, w przerwie w pracy, przy śniadaniu. Takich, które posłużą głównie naszej rozrywce, ale cenimy sobie, gdy jednocześnie podnoszą naszą wiedzę i rozwijają nas. Kiedyś znajdowaliśmy je w różnego rodzaju gazetach. Obecnie najchętniej szukamy ich w Internecie.

W Sieci jednak jest wszystko. Wszystkiego natomiast czytać nie chcemy, a jedynie to, co będzie dla nas stanowiło wartość. Nie w każdym zakątku Internetu znajdziemy teksty, które faktycznie spełnią nasze wymagania – będą ciekawe, dobrze napisane, będą niosły ze sobą jakąś wiedzę. Gdzie ich zatem szukać?

Portale specjalistyczne i tematyczne

W takich witrynach możemy być pewni dbałości o treść. Czy to będzie portal edukacyjny, czy strona poświęcona jakiejś specyficznej tematyce, jej twórcy z pewnością, prowadząc ją, stawiają sobie za cel utworzenie bezkonkurencyjnego i najpełniejszego w Sieci źródła wiedzy. Artykuły na tego typu stronach często pisane są przez specjalistów w danej dziedzinie i mają za zadanie nie tylko przyciągać uwagę, ale też służyć rzetelną wiedzą i informacjami. Sięgając po treści ze stron typu portal edukacyjny, mamy gwarancję, że poświęcimy swój czas na przeczytanie artykułów rozwojowych, ciekawych i poszerzających wiedzę.

Blogi

Od kilku lat blogi cieszą się dużą popularnością w Polsce. Prowadzenie bloga nie jest trudne i nie wymaga nakładów finansowych, wobec czego podjąć pisania bloga może się każdy. To z kolei sprawia, że nie wszystkie blogi będą godne uwagi. Da się znaleźć jednak wiele perełek, blogów, na których zdolni lub posiadający sporą wiedzę autorzy, tworzą teksty poradnikowe, lub po prostu rozrywkowe, ale za to naprawdę wysokiej jakości. Najlepsze treści bowiem, to te pisane z pasją!

Wydania internetowe ulubionych gazet

Jeżeli już mamy swój ulubiony tytuł tygodnika lub miesięcznika, po którym zawsze możemy spodziewać się ciekawych i dobrych jakościowo tekstów, warto zorientować się, czy jest on wydawany w wersji internetowej. Zazwyczaj za dostęp do takich treści trzeba płacić, choć są to kwoty niewielkie. To chyba jednak uczciwe rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że drukowana gazeta też przecież nie jest za darmo. Dodatkowo, korzystanie z internetowych zasobów danego magazynu zwykle jest tańsze i czasem wiąże się z promocjami.

Wlepianie oczu w ekran smartfona nie musi jednoznacznie wskazywać na marnotrawstwo czasu i uzależnienie od telefonu. Za pomocą tego małego, poręcznego urządzenia, znajdziemy w Sieci mnóstwo wartościowych treści, które dostarczą nam nie tylko rozrywki na wysokim poziomie, ale i poszerzą nasze horyzonty.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ