Wielokrotnie jest tak, że aranżując domowe wnętrze skupiamy się przede wszystkim na kuchni, sypialni, salonie czy łazience. Zapominamy jednak o korytarzu, który stanowi niejako najważniejszą część mieszkania, jeśli weźmiemy pod uwagę walory reprezentacyjne. To pomieszczenie bowiem jest wizytówką całego domu, pierwszym wrażeniem u odbiorców przekraczających jego próg. Warto zatem zadbać, aby meble do przedpokoju były nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Na szczęście, dzięki szerokiemu asortymentowi produktów, jego urządzenie będzie prostsze niż nam się wydawało. Propozycji jest bardzo wiele!

Kupujmy w zestawie…

Moda na kupowanie kompletnych zestawów mebli do przedpokoju nadal skupia wierne grono użytkowników. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wspomniane rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale również wygodne. Pozwala bowiem zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwaniu pasujących do siebie elementów, ale również pieniędzy. Nie od dziś bowiem wiadomo, że kupowanie w komplecie jest bardziej ekonomicznym sposobem na zaoszczędzenie potrzebnej gotówki. Warto również robić zakupy przez internet, ponieważ sklepy internetowe mogą pozwolić sobie na niższe ceny produktów, a dobrym przykładem takiego sklepu jest https://meble-bik.pl/pol_n_kolekcje-mebli_Meble-do-przedpokoju-797.html

Jako, że takie zestawy składają się z jednego, rozbudowanego mebla łączącego w sobie kilka funkcji, z jednej strony są proste, z drugiej zaś eleganckie. Możliwość ich doboru w wybranym przez siebie wariancie kolorystycznym jeszcze bardziej potęguje efekt satysfakcji z zakupu. Tego typu meble do przedpokoju składają się najczęściej z szafki na buty, szufladki na drobne przedmioty, komody na ubrania, wieszaku i lustra. W wielu przypadkach ich koszt nie przekroczy kwoty wyższej niż 1000 złotych. To niezwykle uniwersalne rozwiązanie pozwoli w szybki i łatwy sposób odmienić wygląd całego pomieszczenia, zmieniając je w funkcjonalną i wygodną przestrzeń.

… albo pojedynczo

Alternatywą dla kompletnych mebli do przedpokoju są te kupowane „na sztuki”. Budownictwo wielorodzinne często nakłada na swoich użytkowników ograniczenia metrażowe, stąd też wielu z nas w urządzaniu domowego wnętrza redukuje ilość wyposażenia do absolutnego minimum. Dużym zainteresowaniem cieszą się wtedy szafki na buty typu komoda, które nie tylko wprowadzą ład i porządek do rodzinnego obuwia, ale również zniwelują zapachy wydobywające się z ich wnętrza. Za drzwiczkami umieszczono klasyczne półki, w które można poukładać buty. Ich zaprojektowana konstrukcja pomieści każdy ich fason, od wysokich szpilek począwszy a kończąc na kozakach. Tego typu meble do przedpokoju również dostępne są w rozmaitych wariantach kolorystycznych i rozmiarowych. Największą popularnością cieszy się obecnie kolor określany mianem Dąb Sonoma.

Szafka z siedziskiem

Jeśli mieszkanie zajmują osoby starsze lub schorowane, ciekawą propozycją wydają się być szafki z siedziskiem. Oprócz tego, że skutecznie ukryją porozrzucane po całym mieszkaniu obuwie, to dodatkowo ułatwią ich zakładanie i ściąganie. Może przybrać postać pierwszego miejsca odpoczynku, jaki na nas czeka po ciężkim i męczącym dniu. Oprócz niekwestionowanych walorów funkcjonalnych, cieszy się także zaletami wizualnymi, gdyż odpowiednio dobrana może stanowić skuteczny element dekoracyjny wnętrza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ