Gdzie warto kupować perfumy

Drogerii stacjonarnych czy sklepów internetowych oferujących szeroki wybór perfum obecnie nie brakuje, jednak warto zastanowić się, czy takie punkty faktycznie oferują dobrą jakość produktów, a perfumy nie są tanimi zamiennikami, z wyglądu tylko przypominając te z górnej półki. Niestety nie każdy sklep kosmetyczny ma do zaoferowania jakość.

Drogeryjne zapachy – czy to się opłaca?

Najwyższej jakości perfumy takie jak Givenchy Ange Ou Demon Le Secret ciężko jest kupić w zwykłej drogerii, aczkolwiek czasem zdarzają się wyjątki. By nie dać się oszukać najlepiej iść na zakupy z opakowaniem po ulubionych perfumach. W drogeriach można przebierać wśród znanych nazw, ale trzeba uważać, bo jest duża różnica między perfumami a wodą toaletową, przede wszystkim w trwałości. Wody toaletowe są znacznie tańsze i wiele osób daje się skusić zwłaszcza przez cenę. Przed zakupem koniecznie trzeba zwrócić uwagę na zawartość olejów zapachowych w perfumach. Im większy procent, tym lepiej, bo będzie to sugerowało jakość. Nie warto natomiast kupować dezodorantów perfumowanych, nawet jeśli nazwa wskazuje, że pochodzą od znanego projektanta. Na pewno nie będą miały nic wspólnego z oryginałem. Podczas wizyty w drogerii każdy najpierw sprawdza zapach na testerze i okazuje się, że czuć jedynie nutę alkoholu, nie jest to jednak sygnał ostrzegawczy, że perfumy są podróbkami. Należy poczekać kilka sekund, aż alkohol wyparuje i dopiero wtedy sprawdzać zapach. Większość perfum opartych jest na bazie alkoholu, zwłaszcza tych średniej klasy, więc albo trzeba się uzbroić w cierpliwość, albo zainwestować kilkaset złotych w najwyższą jakość, bo tyle kosztują oryginały znanych marek.

Perfumy z internetu- tak czy nie?

Wszystko zależy czy kupowane są w sprawdzonym źródle. Jeśli mamy ulubioną markę i sprawdzone miejsce, gdzie można ja nabyć, to problemu nie będzie, jeśli jednak szuka się oryginalnych flakoników na chybił trafił, można łatwo dać się oszukać. Kupując online, tak naprawdę nie da się ani sprawdzić zapachu, ani tego, czy pochodzi z oryginalnego źródła. Czasem nawet nie jest podany skład, a on jest chyba najważniejszy. Prawdą jest, że w internecie markowe zapachy typu Givenchy Ange Ou Demon Le Secret są znacznie tańsze niż w stacjonarnych sklepach, dlatego tak wiele osób szuka ich właśnie online. Na uwagę zasługują jedynie sprawdzone i polecane sklepy, które są w stanie zagwarantować jakość, udostępniają informację, gdzie perfumy były rozlewane oraz jasno piszą ich skład. Zbyt niska cena także powinna być sygnałem ostrzegawczym dla kupujących. Najlepsze marki nie są sprzedawane za bezcen i zawsze mają takie samo opakowanie, na to uwaga też powinna być skierowana.

Oryginalne perfumy na bazarowych straganach

Każdy z nas spacerując niejednokrotnie po targowiskach, czy bazarach natrafił na stoisko perfum. Sprzedawca tradycyjnie zachwala ich jakość i pochodzenie, jednak z oryginałami nie mają na pewno nic wspólnego. Bardzo niska cena to pierwszy sygnał ostrzegawczy, aby nie kupować w takich miejscach, kolejny to opakowanie, które łudząco wygląda jak oryginał, jednak przy bliższym kontakcie okazuje się, że jedna literka nazwy została zmieniona i to już nie będzie to, czego szukamy. Stoiska z perfumami na bazarach nie dysponują też testerami i to celowo. Jeśli sprzedawcy uda się wmówić klientowi, że kupuje oryginalny zapach Givenchy Ange Ou Demon Le Secret czy inną znaną markę pozbędzie się jednej sztuki taniej podróbki, zarabiając na niej niemałe pieniądze, bo kupił ja zapewne za kilka złotych w hurtowni. Klient tak naprawdę nie wie, co znajduje się w zafoliowanym opakowaniu, czyli daje się oszukać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ