Co to jest serum do włosów i jak go stosować

Serum to bardzo ważny kosmetyk w każdej damskiej łazience, zarówno gdy chodzi o pielęgnację skóry, jak i włosów czy paznokci. Wyjątkowe właściwości tego kosmetyku są coraz bardziej doceniane przez kobiety na całym świecie. Zdecydowanie warto włączyć serum do włosów do swoich rytuałów pielęgnacyjnych i mieć je zawsze w kosmetyczce!

Czym jest serum?

Serum to kosmetyk pielęgnacyjny, którego główną cechą jest bardzo silna koncentracja składników aktywnych. Oznacza to, że rezultatem działania serum jest intensywne odżywienie, natychmiastowa regeneracja i odbudowa struktura włosów, a także ich silne zabezpieczenie przed skutkami działania czynników zewnętrznych. Serum do włosów zawiera nie tylko nawilżające i pielęgnujące składniki, ale przede wszystkim te silnie odbudowujące strukturę włosa, działające niczym cement i powodujące natychmiastową regenerację uszkodzonej struktury łodygi włosa.

Stosowanie serum

Nie jest to z pewnością kosmetyk do stosowania codziennego, z uwagi na bardzo intensywne działanie. Wykorzystując analogię do cementu – nie codziennie przecież używamy cementu do maskowania dziur i pęknięć w ścianie, a tylko wtedy, gdy ona tego potrzebuje. Na co dzień wystarczy zwykłe dbanie o czystość ściany i jej okresowe malowanie. Serum działa niczym intensywna regeneracja uszkodzonej struktury włosa, a zatem pozwala przeprowadzić gruntowny „remont” włosów. Na co dzień stosuje się szampony i odżywki, dzięki którym udaje się utrzymać prawidłowy stan włosów, co kilka myć używa się maski do włosów o nieco silniejszych niż odżywka właściwościach, zaś serum tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy włosy potrzebują pomocy.

Ten kosmetyk działa zarówno na wilgotne, jak i na suche włosy. Wystarczy dokładnie wmasować we włosy na całej długości jego porcję, omijając okolice skóry głowy, a następnie pozostawić do wchłonięcia i wyschnięcia. Jest ono niezwykle proste w zastosowaniu, dlatego tym bardziej nie należy pozbawiać się jego dobroczynnego działania. Najczęściej kobiety stosują serum wówczas, gdy ich włosy uległy zniszczeniu na skutek niekorzystnego działania czynników zewnętrznych – wyniszczającego słońca, wody morskiej, chlorowanej wody czy intensywnego prostowania, kręcenia i używania silnych kosmetyków do stylizacji. Serum do włosów po takich przejściach jest w stanie uczynić włosy gładkimi, lśniącymi i miękkimi niemal od razu po zastosowaniu. Dodatkowo ochroni je przed dalszym niekorzystnym wpływem czynników, które tak źle na nie wpływają!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ