W sprzedaży znajdziemy pełną gamę drzwi wejściowych w standardowych wymiarach. Jednak nie zawsze pasują one do każdego otworu drzwiowego. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie drzwi na zamówienie. Gdzie możemy je kupić?

Standardowe drzwi wejściowe mają wymiary 90 x 209 centymetrów – określa się je jako „80”, albo wymiary 100 x 209 centymetrów – nazywane są „90”. Nowe domy buduje się tak, aby miały ustandaryzowane wymiary otworów drzwiowych, dlatego możemy wtedy po prostu zamówić je z katalogu producenta. Jednak nie zawsze możemy zastosować takie właśnie drzwi w domu. Czasami wymiar otworu jest nietypowy i żadne gotowe konstrukcje nie pasują idealnie.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą drzwi na zamówienie, które możemy obecnie kupić w wielu firmach zajmujących się dostarczaniem drzwi zewnętrznych. Także możemy wtedy zażyczyć sobie modyfikacji w zakresie konstrukcji i metody wykończenia drzwi. W rezultacie mogą być one indywidualnie dopasowane do naszych oczekiwań.

Wiele firm oferujących drzwi na zamówienie pozwala na dokonanie dość szerokich zmian w wymiarach, dlatego drzwi mogą być wykonane w praktycznie dowolnym wymiarze. Gdy mają być to drzwi większe, można dodać do nich również boczne skrzydła albo naświetla, które też będą wykonane na wymiar.

Jeśli chcemy złożyć zamówienie na drzwi na wymiar, cena może różnić się od ceny drzwi standardowych. Gdy wymiary nie różnią się zanadto, na przykład odbiegają od standardowych wartości o około 4 centymetry, firma może nie zażyczyć sobie dodatkowych opłat. W przypadku większych różnic trzeba będzie już zapłacić. Wyceny wykonuje się indywidualnie, dlatego będziemy musieli zapytać, ile będzie kosztowało nas wykonanie drzwi na zamówienie.

Adresy firm zajmujących się realizacją drzwi na zamówienie możemy znaleźć już teraz przez internet. Możemy znaleźć je nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach. Warto poświęcić czas na sprawdzenie różnych propozycji i wybranie takiego producenta i sprzedawcy, którzy będą mogły zaproponować nam najlepszą ofertę pod kątem jakości, estetyki oraz ceny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ