IP komputera

Adres IP czyli Internet Protocol to nic innego jak numer naszego komputera identyfikacyjny w sieci.
Stworzony został on po to by nasz komputer mógł komunikować się z siecią. Składa się z czterech liczb oddzielonych kropkami. Przykładowy adres IP to 255.255.1.50 – pierwsze dwie liczby odznaczają adres sieci do której jesteśmy podłączeni, pozostałe adres hosta. Host to dowolne urządzenie, modem, router, karta sieciowa dzięki której możemy połączyć się z siecią.
Adres IP jest stały lub dynamiczny czyli zmienia się co 24 godziny lub więcej zależne to od naszego operatora Internetu. Stały adres nie zmienia się nigdy, nawet po resecie urządzenia.
Wyróżnić także można prywatny adres IP i publiczny. Publiczny oznacza to, że jest się widocznym w sieci i możliwe jest udostępnianie naszych zasobów np. folder z zdjęciami, dokumenty czy programy stworzone przez nas. Natomiast prywatny adres znaczy, że inni użytkownicy nie mogą się z nami połączyć, co zapewnia nam większe bezpieczeństwo i anonimowość. Minus prywatnego adresu IP jest taki, iż posiada się ograniczony dostęp do niektórych usług czy serwisów internetowych.
Jakie mam ip. Zweryfikować wolno na dwa sposoby.
Pierwszym jest sprawdzenie poprzez wiersz poleceń. Na klawiaturze między klawiszem CTRL i ALT znajduje się znaczek Windows – cztery kratki. W sytuacji gdy naciśniemy ten właśnie klawisz i literkę R jednocześnie w lewym dolnym rogu pojawi się okienko w którym należy wpisać polecenie CMD – wielkość liter nie ma znaczenia. Zatwierdzając przyciskiem ENTER ukaże się nam czarne okienko. Działa ono na zasadzie polecenia. Jeżeli chcemy sprawdzić swój adres IP wpisujemy komendę IPCONFIG. Tutaj również wielkość liter nie ma znaczenia. Po wpisaniu i zatwierdzeniu przyciskiem ENTER tylko w taki sposób można komendę zaakceptować pojawią kilka linijek. Nas interesuje IPv4 – tutaj widzimy swoje IP komputera podłączonego do sieci.
Drugim sposobem jest wejście do Panelu sterowania następnie Sieć i Internet a na końcu Centrum Sieci i udostępniania. Łatwiejsza metoda to kliknięcie prawym przyciskiem myszki w prawym dolnym rogu na naszej połączenie z Internetem i wybranie Centrum Sieci i Udostępniania. Z reguły po prawej stronie widzimy nasze połączenie lokalne lub bezprzewodowe. Po kliknięciu pojawi się okienko z informacjami na temat naszego połączenia, ile trwa, ile pakietów zostało wysłanych i odebranych. W tym momencie zwracamy uwagę na Szczegóły znajdujące się nad aktywnością naszego połączenia po lewej stronie. Odnajdziemy w szczegółach adres IP w wersji czwartej.

tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ