Często nie mamy pojęcia o tym, jak objawiają się te teoretycznie często występujące u ludzi choroby. Jeśli w naszej rodzinie nikt wcześniej nie musiał zmagać się z hemoroidami, raczej nie interesowaliśmy się nimi na własną rękę i nie sprawdzaliśmy, jak one wyglądają. Teraz, gdy zaczęliśmy się ich jednak obawiać, musimy koniecznie dowiedzieć się, jak wyglądają hemoroidy oraz jakie sygnały potrafią one wysyłać. Im szybciej uda nam się je zdiagnozować, tym prędzej je pokonamy.

Hemoroidy zazwyczaj przyjmują tę samą postać. Przypominają niewielkie guzki, które zaczynają występować w okolicach naszego odbytu. Przeważnie mają kolor skóry, choć w ostrych przypadkach zaczynają się czerwienić, ponieważ stają się podrażnione. Hemoroidy ciężko jest nam dostrzec gołym okiem, dlatego nawet jeśli codziennie oglądamy dokładnie całe ciało, aby nie przegapić żadnej występującej na nim zmiany, same guzki w okolicach odbytu możemy niestety przeoczyć. Jeśli więc się ich obawiamy, spróbujmy stanąć tyłem do lustra i w ten sposób je dostrzec. Dobrą metodą będzie także dotyk. Hemoroidy są mocno wyczuwalne, dlatego jeśli przejedziemy po nich palcem, na pewno od razu je poczujemy. Pamiętajmy też, że tej chorobie towarzyszą liczne objawy. Jeśli rzeczywiście cierpimy na hemoroidy, prawdopodobnie od dłuższego czasu odczuwamy już świąd okolic intymnych, silne pieczenie oraz poważny dyskomfort. Nie jesteśmy w stanie normalnie siedzieć czy stać, a jakość naszego życia znacząco się pogarsza. Hemoroidy są ciężką dolegliwością, która jednak ma swoją zaletę. Daje ona tak liczne objawy i wysyła tak wiele sygnałów, że nie da się jej pomylić z niczym innym.

Wiemy już, jak wyglądają hemoroidy oraz w jaki sposób się objawiają. Teraz możemy już przynajmniej częściowo stwierdzić, czy mamy problem właśnie z tą dolegliwością. Jeśli tak jest, starajmy się ją najpierw wyleczyć na własną rękę, korzystając z aptecznych środków farmakologicznych. Później, gdy choroba dalej nie będzie mijać, odwiedźmy swojego lekarza rodzinnego.

www.hemoroidy24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzystek żółciopędny
Następny artykułKawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ