Jak walczyć z przeziębieniem i grypą?

Przeziębienie i grypa najczęściej dopadają jesienią i zimą. U osób mniej odpornych występują nawet 2 do 4 razy w roku. Przy pierwszych objawach przeziębienia warto sięgnąć po naturalne sposoby.

Leki na przeziębienie znajdują się w każdej kuchni. Gdy dopadają pierwsze objawy infekcji tj. bóle mięśni, katar, kaszel, stan podgorączkowy należy bezzwłocznie sięgnąć po domowe sposoby leczenia.

Przeziębienie często dopada w chwilach, gdy organizm jest przemęczony dlatego rozpoczynając kurację należy na początku przede wszystkim zwolnić trochę tempo życia, zrobić sobie parę dni wolnego i spędzić je w łóżku pod kocem. By szybciej poradzić sobie z gorączką lub stanem podgorączkowym należy dużo pić, zarówno wody jak i naturalnych soków, które uzupełnią utraconą na skutek gorączki wodę z organizmu.

Podczas walki z wirusami, warto pić ciepłą wodę z cytryną lub imbirem i miodem. Ostatnio coraz częściej sięga się również po kurkumę, która działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo. Można ją dodawać do potraw lub pić w postaci naparu np. ze wspomnianą już cytryną i imbirem. Pomoże również herbata malinowa lub herbata z sokiem malinowym oraz świeżo wyciskany sok z pomarańczy, który zawiera dużo witaminy C.

Gdy dopadła nas grypa lub przeziębienie warto zwrócić też uwagę na dietę. Spożywanie lekkostrawnych pokarmów nie obciąży dodatkowo organizmu. Ponadto pomocne będzie włączenie do jadłospisu kaszy jaglanej, która ma właściwości przeciwzapalne. Dobrym wyborem jest również rosół lub w wersji wegetariańskiej bulion z warzyw, który rozgrzeje organizm.

Absolutnym przebojem w walce z przeziębieniem jest oczywiście czosnek. Nazywany naturalnym antybiotykiem działa przeciwwirusowo, pomaga zarówno zapobiegać jak i leczyć infekcje. Najintensywniej działa surowy, np. zmiażdżony i podany z ciepłym mlekiem. W tej formie ułatwia odkrztuszanie, udrażnia drogi oddechowe, rozgrzewa i zbija gorączkę.

Warto spróbować również maści rozgrzewających, zawierających ekstrakt z eukaliptusa, mentol lub kamforę. Wcierane w plecy lub w klatkę piersiową pomogą udrożnić nos i złagodzić kaszel.

Gdy kaszel mimo wszystko nie chce przejść można sięgnąć po specyfik używany przez każdą babcie tj. syrop z cebuli (czyli sok z pokrojonej cebuli zasypanej cukrem, w wersji dla odważnych połączonej dodatkowo z czosnkiem).

Warto sięgnąć również  po leki homeopatyczne. Dobrym wyborem będzie Oscillococcinum, który szybko poradzi sobie z objawami przeziębienia, bólami  kostno-stawowymi, gorączką czy ogólnym rozbiciem. Oscillo jest naturalnym i bezpiecznym lekiem szczególnie dla dzieci. Nie powoduje skutków ubocznych i działań niepożądanych, a forma malutkich granulek sprawia, że dzieci chętnie je przyjmują. O bezpiecznym stosowaniu Oscillococcinum, więcej przeczytać można na stronie: http://oscillo.pl/produkt/wskazania-i-postac/.

Domowe kuracje często są skuteczne. Jednak gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni najlepiej skontaktować się z lekarzem.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ