Modnie i świadomie idzie w parze

Odzież patriotyczna często kojarzy się wyłącznie z wyraźnymi wzorami polskiej flagi lub rzucającymi się w oczy symbolami historycznymi. Czy słusznie? W ostatnim czasie odzież patriotyczna zdobywa coraz większą popularność. Początkowo mogło się wydawać, że nastała „taka moda” i minie równie szybko, jak inne trendy.

Można jednak z całą pewnością stwierdzić, że owa „moda” na odzież patriotyczną staje się coraz częściej świadomym wyborem nawet, gdy obserwujemy to zjawisko u wyjątkowo młodych osób.

Skąd ten kierunek?

Zarówno sytuacja polityczna, jak też coraz częściej wspominana polska historia oraz pamięć o bohaterach walczących w obronie niepodległości, w tym o Żołnierzach Wyklętych sprawiły, że młodzież sięga do kart historii, których nie ma w zwykłych szkolnych podręcznikach.

Także u dorosłych pojawiła się silniejsza potrzeba utożsamiania ze swoim pochodzeniem i podtrzymywania rdzennych tradycji oraz pamięci o tym, o czym pamiętać i przypominać należy.

Jak łączyć style?

O ile u młodzieży styl ubioru jest z reguły swobodny i młodzi, studiujący lub jeszcze uczący się ludzie mogą pozwolić sobie na więcej swobody, o tyle wśród dorosłych ubiór musi być często dużo bardziej wyważony. Jak zatem pogodzić potrzebę wyrażania swojej narodowej tożsamości z potrzebą zachowania stonowanego stylu?

Odpowiedź jest prosta. Marki produkujące odzież patriotyczną coraz częściej skupiają się nie tylko na wyraźnym podkreślaniu barw i symboli historycznych, ale zwracają również uwagę na subtelne i estetyczne wzornictwo. Dzięki temu kierunkowi rozszerza się spektrum fasonów i wzorów, spośród których możemy wybierać swoje ulubione, tożsamościowe ubrania.

Jednym z modeli jest marka Red Is Bad, która w swojej linii dla kobiet posiada serię koszulek w stonowanych kolorach z symbolicznymi emblematami kwiatów w barwach biało-czerwonych czy subtelnie wkomponowanymi wszywkami z flagą Polski.

Nie jest to jednak jedyny przykład na doskonałe i wyważone połączenie patriotyzmu z modnym wzornictwem i estetyką. Red Is Bad posiada także własną kolekcję odzieży sportowej w linii SYMBO oraz kolekcje męskie i dziecięce oraz serię gadżetów, wśród których również z powodzeniem znajdziemy jednoznaczne, ale nienachalne propozycje. Szeroki asortyment wychodzi do nas z propozycją t-shirtów patriotycznych, bluz, czapek, kurtek, naszywek czy case’ów na telefon.

Warto podkreślić, że marka Red Is Bad całość swojej produkcji wykonuje w Polsce i jedynie z polskich komponentów. Współpracuje z polską dziewiarnią i możemy mieć pewność, że polskie są zarówno tkaniny, jak i doszyte do nich metki. To podnosi nie tylko jakość, ale także podkreśla, że patriotyzm warto wyrażać na każdej możliwej płaszczyźnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ