Depilacja nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów kosmetycznych. Mimo to wiele kobiet znosi ból na rzecz idealnie gładkich nóg. Trzeba jednak zaznaczyć, że depilacja nie zawsze musi być bolesna. Jeśli tylko kupi się odpowiednie urządzenie, będzie ono zniwelować nieprzyjemne doznania i odczucia. Zobacz jak wybrać depilator.

Domowy depilator to urządzenie, które pozwala na pozbycie się niepożądanego owłosienia. Wyrywa ono włoski z cebulkami, dzięki czemu skóra i jest idealnie gładka przez ok. 3 tygodnie. Z każdym zabiegiem depilacyjnym włoski stają się słabsze i łatwiej się wyrywają. Mimo że jest to jedna z najskuteczniejszych domowych metod pozbywania się owłosienia, to nadal wiele kobiet jest do niej uprzedzonych. Wszystko przez to, że depilacja kojarzy się z bólem. Jednak dzisiejsze depilatory to urządzenia, które działają o wiele sprawniej i lepiej niż te sprzed paru lat. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie.

Rodzaje depilatorów

Depilatory dzielimy ze względu na budowę ich głowicy. To właśnie ona jest ich najważniejszą częścią i odpowiada za wyrywanie włosków. Głowica depilatora może być zbudowana z pęset lub dysków. Depilator z głowicą z pęsetą dedykowany jest usuwania rzadkich włosów. Depilatory z głowicą z dysków chwytają natomiast więcej włosków jednocześnie, dzięki czemu pozbywają się ich szybkiej i dokładnie. Decydując się na ten rodzaj urządzenia, warto wybrać depilator z dyskiem ceramicznym, jest on bezpieczniejszych dla skóry i nie powoduje reakcji alergicznej.  Ból przy depilacji złagodzi również urządzenie wyprofilowane lub z ruchomą głowicą. Pozwoli ona również na wyrywanie włosków wyrastających pod różnym kątem. Warto także inwestować w depilator, którego głowicę można myć pod bieżącą wodą. Pozwala to zachować higienę urządzenia.

Paramenty depilatorów

Przy wyborze dobrego depilatora ważne jest sprawdzanie parametrów urządzenia. Mowa tu m.in. o prędkości. Najlepsze są modele, które pozwalają ją regulować. Dzięki temu dopasowuje się prędkość do rodzaju włosków i wrażliwości skóry na ból. Większość depilatorów wyposażona jest w 2- stopniowa skalę regulowania prędkości.

Kolejnym ważnym parametrem jest rodzaj zasilania. Wyróżniamy tu depilatory sieciowe, akumulatorowe oraz sieciowo i akumulatorowe. By wybrać dobry depilator dla siebie, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie go będziesz używać. Jeśli będziesz urządzania używać w domu, postaw na depilator sieciowy. Aby z niego skorzystać, trzeba podłączyć go do prądu, ale jest on mniejszy, a przez to wygodniejszy. W przypadku, gdy często się podróżuje i w czasie tych podróży używa depilatora, korzystniej będzie kupić model akumulatorowy lub akumulatorowo-sieciowy. W tym przypadku trzeba sprawdzić, czy bateria pozwala na depilację całych nóg. Czas jej pracy powinien wynosić ok. 40 minut.

Mówiąc o parametrach, trzeba też wspomnieć o budowie depilatora. Powinna ona być ergonomiczna i dopasowana do kształtu dłoni. Dzięki temu cały proces będzie bardziej komfortowy i prostszy.

Depilatory z funkcją na mokro

W zminimalizowaniu bólu pomoże również wybranie modelu z funkcją depilacji na mokro. Funkcja ta umożliwia usuwanie włosków podczas prysznicu czy kąpieli. Obudowa depilatorów, które posiadają tę funkcję, jest wodoodporna, dzięki czemu proces jest całkowicie bezpieczny.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ