Od jakiegoś czasu zmienia się postrzeganie banków przez ludzi w naszym kraju. Zaczynają być one instytucjami zaufania publicznego a nie jak to miało miejsce jeszcze do niedawna kiedy to uciekano przed nimi. A wszystko dzięki rozwijającej się technologii, zmieniającej się świadomości ludzkiej i możliwości budowania własnego brandu przez banki. To wszystko skutkuje tym, że ludzie coraz częściej do nich lgną i powierzają im swoje ciężko zarobione środki finansowe. Wykorzystują do tego celu najróżniejsze produkty bankowe. Jedne mniej inne bardziej skomplikowane. Jest jednak grupa podstawowych, z których najczęściej korzysta statystyczny Kowalski w naszym kraju.

Po pierwsze konto bankowe

W dalszym ciągu jednym z najbardziej popularnych produktów bankowych jest konto bankowe. Takie, które umożliwia prowadzenie bieżących rozliczeń bez wychodzenia z domu. I to zarówno w zakresie otrzymywania przelewów jak i obciążenia na takim rachunku. Klient powinien więc mieć możliwość darmowego otrzymywania przelewów, płacenia za darmo kartą debetową, Blikiem czy też jeszcze innymi instrumentami płatniczymi. Powinien mieć również darmowe przelewy internetowe. Bo dziś konto bankowe otwierane wraz z dostępem przez internet to praktycznie podstawa funkcjonowania.

Dodatkowo konto oszczędnościowe

Otwierając rachunek główny ludzie lubią również uruchomić sobie konto oszczędnościowe. Rachunek dodatkowy, który jest darmowy a przelane na niego środki finansowe są odpowiednio oprocentowany. Taki, który nic nie kosztuje a w razie czego zawsze może się przydać i będzie z korzyścią finansową dla wielu osób. Tak jak wspomniano prowadzenie takiego konta oszczędnościowego musi być całkowicie darmowe, realizacja przelewów uznaniowych również. I to niezależnie od kanału w jakim zostaną one wykonane. Dodatkowo także powinny być darmowe przelewy przez internet na podstawie, których w każdej chwili klient może zrealizować dyspozycję pobrania swoich własnych środków.

Karta kredytowa z banku

Bardzo często pospolity Polak korzysta również z karty kredytowej. Plastikowego pieniądza, który przy odpowiedniej transakcyjności kosztuje go nie wiele lub wcale a jest doskonałym zabezpieczeniem w trudniejszym okresie. Albowiem w przypadku takiej karty możliwe jest korzystanie ze środków banku bez zbędnych formalności, opłat oraz co najważniejsze płacenia odsetek. Wystarczy jedynie spłacać kartę w terminie aby cieszyć się dodatkowym zabezpieczeniem bez utraty jakichkolwiek środków finansowych na rzecz banku.

I w ten oto sposób mamy obraz doskonałych finansów pospolitego kowalskiego w Polsce. Korzysta on właśnie z tych wspomnianych wcześniej produktów i robi wszystko aby zapłacić za nie jak najmniej. Udaje mu się to prze co znacznie więcej środków pozostaje mu w każdym miesiącu w budżecie domowym.

www.prawnieskuteczni.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ