Kuchenne urządzenia niezbędne przy diecie odchudzającej

Diety odchudzające rządzą się swoimi prawami – wymagają przygotowywania posiłków, które będą odpowiednio zbalansowane, w miarę możliwości pozbawione tłuszczu, ale energetyczne i dostarczające witamin i składników odżywczych. Sprawdź, jakie urządzenia kuchenne umożliwią Ci takie gotowanie i pomogą wytrwać w postanowieniu zadbania o własne zdrowie!

Parowar – szybkie i smaczne obiady

Parowar jest urządzeniem pozwalającym szybko i sprawnie przygotować mięso, rybę, warzywa, ale również ryż czy kaszę. Jak widzisz, możesz więc zrobić pełnowartościowy obiad w kilka chwil. Warto jednak, aby każda z części posiłku robiła się osobno – by nie przenikały się one smakami i zapachami. Dlatego też wybierz parowar, który będzie posiadał 3 poziomy. Dzięki temu będziesz mógł również przyrządzić więcej posiłków na raz, jeśli do ryby czy mięsa zaplanowałeś sałatkę czy inne dodatki. Jedzenie z parowaru będzie pozbawione tłuszczu, ale bogate w witaminy i składniki odżywcze, a zatem perfekcyjnie dopasowane do wymogów diety odchudzającej!

Parowar – szybkie i smaczne obiady

Grill elektryczny – smażenie bez tłuszczu

Codzienne spożywanie potraw robionych w parowarze mogłoby Cię jednak szybko znużyć. Dlatego też koniecznie wyposaż swoją kuchnię także w grill elektryczny Tefal – znajdziesz go tutaj: https://www.euro.com.pl/grille.bhtml. Potrawy smażone będą bardziej intensywne, ale przez to, że przygotowywane bez dodatku tłuszczu, wciąż zdrowe i zalecane przy diecie odchudzającej. Grill sprawdzi się nie tylko przy przyrządzaniu mięs, warzyw i ryb – możesz go również wykorzystać, by posadzić jajko bez dodatku masła.

Waga kuchenna – strażnik proporcji

W każdej diecie odchudzającej oprócz tego co jemy, znaczenie ma również ile jemy. W jadłospisach często znajdziesz informację, że do obiadu potrzebujesz 150 g piersi z kurczaka i 70 g ryżu – trudno zachować idealne proporcje, nie posiadając wagi kuchennej. To urządzenie zadba, abyś nie jadł za dużo, ale też za mało – w czasie diety przyjmowanie zbyt małej ilości kalorii może okazać się groźne, ale i zagrozić skuteczności odchudzania. Dlatego też waga powinna być jednym z podstawowym zakupów przed podjęciem wyzwania zrzucenia zbędnych kilogramów.

Grill elektryczny

Smaczne i pożywne zupy z blenderem

Przyjacielem każdej osoby na diecie okażą się wszelkiego rodzaju zupy. Często zalecane jest podawanie ich w formie kremu, ponieważ wówczas mają bardziej wyrazistą konsystencję i można się nimi łatwiej najeść. Aby przygotować taką zupę, potrzebny Ci będzie blender, którym rozdrobisz wszystkie składniki zaraz po ich ugotowaniu lub upieczeniu. Dostępne są dwa rodzaje blenderów – kielichowy lub ręczny. Wybierz ten, który uważasz za wygodniejszy w użytkowaniu – oba będą również przydatne do miksowania wszelkiego rodzaju koktajli owocowych na bazie jogurtu naturalnego lub kefiru oraz smoothie z mrożonych owoców i świeżych warzyw, które z powodzeniem mogą zastąpić śniadanie lub kolację, a także uratować Twoją dietę, gdy nabierzesz ogromnej ochoty na coś słodkiego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ