Lampa z czujnikiem ruchu – czy warto się na nią zdecydować? Przekonamy cię, że tak!
stock.adobe/Kange Studio

Lampa z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zazwyczaj jednak inwestują w nie przedsiębiorcy czy właściciele budynków mieszkalnych. Mieszkańcy domów jednorodzinnych rzadko dostrzegają zalety lamp z czujką. Niesłusznie – lampa z czujnikiem ruchu sprawdzi się bowiem również na prywatnej posesji. Jakie są jej zalety i gdzie warto ją zamontować?

Lampa z czujnikiem ruchu – jakie ma zalety?

Lampa z czujnikiem ruchu to przede wszystkim gwarancja oszczędności pieniędzy. Koniec z sytuacjami, w których ktoś zapomniał wyłączyć światło w garażu i żarówka świeciła się całą noc. Likwiduje to też niewygodną kwestię korzystania z wyłącznika, który często znajduje się po drugiej stronie pomieszczenia lub z którego nie możemy skorzystać, gdy mamy zajęte ręce.

A gdzie warto zamontować lampę z czujnikiem ruchu?

Lampa z czujnikiem ruchu – gdzie się sprawdzi?

Lampa garażowa z czujnikiem ruchu

Garaż to pomieszczenie, które odwiedzamy zdecydowanie najrzadziej ze wszystkich pomieszczeń w domu i zazwyczaj nie spędzamy w nim zbyt wiele czasu. Lampa z czujnikiem ruchu pozwoli nam na komfortowe przejście z garażu do mieszkania (w przypadku powrotu do domu) lub wyjechanie samochodem na zewnątrz (w przypadku wyjazdu do pracy czy na zakupy). Jeśli lubimy majsterkowanie i w garażu mamy również warsztat, możemy dodatkowo zainstalować lampę uruchamianą włącznikiem.

Lampa z czujnikiem ruchu zewnętrzna

Lampa z czujnikiem ruchu na zewnątrz to świetne rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy ogrodów. Czujniki zamontowane na przykład w słupkach oświetleniowych powodują, że te nie świecą się przez cały czas, ale uruchamiają jedynie, gdy do domu przychodzą goście lub któryś z domowników wychodzi do ogrodu. Ten typ lamp to także zabezpieczenie przed złodziejami – żaden z nich nie odważy się na próbę włamania, wiedząc, że czujka natychmiast go oświetli.

Warto zdecydować się na lampę z czujnikiem ruchu i zmierzchu – wygodna regulacja sprawi, że słupki nie będą się uruchamiać w ciągu dnia.

Lampa elewacyjna z czujnikiem ruchu

Któż z nas nie miał nigdy problemu ze staniem przed drzwiami wejściowymi i gorączkowym szukaniem kluczy w ciemnościach? Dzięki lampie ściennej z czujnikiem ruchu, zamontowanej tuż przy drzwiach wejściowych, takie sytuacje odejdą w niepamięć. To świetne rozwiązanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na klatkach schodowych, na których właściciel budynku nie zadbał o odpowiednie oświetlenie. Lampa elewacyjna z czujnikiem ruchu nie musi świecić mocno – wystarczy, że zapewnia delikatną poświatę umożliwiającą zlokalizowanie rzeczy w torbie czy trafienie kluczem do zamka.

Lampy z czujnikiem ruchu
Grigory Bruev/stock.adobe

Lampy z czujnikiem ruchu na klatki schodowe

Lampa korytarzowa z czujnikiem ruchu to dobre rozwiązanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w biurowcach. Korzysta z niej coraz więcej firm, ze względu na wygodę, ale też oszczędność pieniędzy. Zainstalowanie lamp sufitowych z czujnikiem ruchu powoduje, że nie trzeba martwić się o wysokie koszty oświetlenia, gdy pracownicy zapomną zgasić światło. Jeśli do tego wybierzemy żarówki ledowe, oszczędność pieniędzy będzie jeszcze większa.

Lampa z czujnikiem ruchu do łazienki

Czy lampa z czujnikiem ruchu do łazienki to dobry pomysł? Tak, ale sprawdzi się raczej w łazienkach publicznych niż w domowych, gdzie lokatorzy mogą spędzać więcej czasu. Warto pamiętać, by dobrze dopasować czas świecenia lampy – w przeciwnym razie korzystanie z toalety stanie się niekomfortowe.

Lampa z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze. Choć nie sprawdzi się w większości pomieszczeń mieszkalnych, to nawet w zwykłym domu jednorodzinnym istnieje dla niej wiele zastosowań. Raz zamontowana, szybko przyzwyczai nas do komfortu i sprawi, że już wkrótce nie będziemy w stanie wyobrazić sobie bez niej garażu czy ogrodu.                          

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ