Masło shea to naturalny kosmetyk, który zyskuje coraz większą popularność. Kosmetyk ten jest olejem roślinnym, który uzyskuje się z owoców masłosza Parka, rosnącego w zachodniej i środkowej Afryce. Masło shea w kosmetyce wykorzystywane jest w postaci świeżej, nieprzetworzonej pasty o białej barwie, jest bezwonne i ma bardzo słabo wyczuwalny smak. Zobacz jak stosować masło shea.

Jak stosować masło shea?

Najpopularniejszym zastosowaniem masła shea jest kosmetyka. Preparat wykorzystywany jest jako środek nawilżający, zmiękczający skórę, kojący, uelastyczniający, chroniący przed promieniami UV, przedłużający opaleniznę oraz opóźniający występowanie zmarszczek.

Jednak kosmetyka to nie jedyne zastosowanie masła shea. Również dobrze spisuje się ono w kuchni. Jako olej jadalny stosowany jest w Afryce od XIV wieku. Używa się go do smażenia oraz jako dodatku do wielu potraw. Wpływa on na konsystencję, aromat i smak dań.

Masło shea w kosmetyce

Chcąc używać masła shea w kosmetyce, należy zakupić białą, twardą pastę w aptece lub drogerii. Przed zastosowaniem masło trzeba rozgrzewać w dłoniach aż do konsystencji tłustego oleju.  Na skórę działa ono podobnie jak maść z witaminą A lub kozie mleko. Masło shea jest bezpieczne, z jego właściwości mogą korzystać kobiety w ciąży i po porodzie – świetnie leczy rozstępy oraz niemowlaki – jest środkiem zapobiegającym odparzeniom pieluszkowym. Masło z Afryki nie uczula, stąd też jest dobrym kosmetykiem dla alergików.

Oprócz tego, że stosuje się je na skórę w postaci balsamu czy kremu, można też wykorzystać je do pielęgnacji włosów. Masło shea sprawia, że są one gładkie, elastyczne oraz pełne blasku. Specyfik ten wykorzystywany jest również podczas masaży.

Jak stosować masło shea dla urody?

Masło shea można stosować jako kosmetyk do twarzy. Preparat działa odżywczo, regeneruje i natłuszcza cerę. Sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Najczęściej masło shea jest wykorzystywane jako dodatek do różnego rodzajów kremów, ale można też zakupić pudełeczko naturalnego oleju i samodzielnie smarować nim twarz.

Masło shea to również doskonałe rozwiązanie do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej. Nałożone na zamiany będzie goić strupki i zaczerwieniania po trądziku. Olej można nakładać na całą twarz lub smarować tylko zmiany trądzikowe.

Kolejne zastosowanie masła shea to kremy pod oczy. Ma ono działanie nawilżająco – ochronna. Aby zastosować masło shea pod oczy, należy jego niewielką ilość rozgrzać w dłoniach, a następnie wklepać palcem w okolice oczu. Nie trzeba dodawać, że taki okład będzie miał również działania odmładzające i likwidujące zmarszczki.

Masło shea sprawdzi się również jako balsam do ust. Jeżeli dodatkowo zmiesza się je z odrobiną cukru, można stworzyć naturalny peeling do ust. Taki kosmetyk odżywia i wygładza czerwień wargową.

Odżywki do włosów z masłem shea stosuje się do ich wygładzenia po zabiegach fryzjerskich np. farbowaniu. Aby zastosować tę odżywkę, wystarczy ok. 1 łyżkę roztopionego  masła nałożyć na lekko wilgotne włosy. Maseczkę zmywa się po pół godziny, ale nie ma przeciwwskazań, aby zrobić to nawet po całej nocy. Należy pamiętać, że po maseczce shea włosy trzeba myć szamponem.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ