Męskie sprawy

Nietrzymanie moczu dla wielu osób wciąż pozostaje tematem niezwykle wstydliwym. Niekiedy poczucie wstydu jest na tyle silne, że uniemożliwia rozmowę z lekarzem i wdrożenie odpowiednich metod leczenia. Tymczasem podjęcie właściwych działań może zahamować proces postępowania dolegliwości i zminimalizować skutki jej uciążliwych objawów, dając tym samym szansę na powrót do pełnej sprawności. Problem ten bardzo często jest udziałem mężczyzn, którzy w obawie przed kompromitacją bagatelizują pojawienie się pierwszych objawów NTM.

TENA Men – zamiast udawać, zacznij działać!

Problem nietrzymania moczu u mężczyzn pojawić się może niemalże w każdym wieku. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie dotyczy wyłącznie osób w podeszłym wieku i nie jest synonimem starości. Utrata kontroli nad pęcherzem u mężczyzn bardzo często jest następstwem przerostu gruczołu prostaty, a także przebytych interwencji chirurgicznych będących następstwem schorzeń układu moczowego. Zdarza się, że problemy z mimowolnym oddawaniem moczu są skutkiem ubocznym stosowanej farmakoterapii czy też wytężonego wysiłku fizycznego. Niekiedy wystarczy wyeliminować główną przyczynę dolegliwości, aby odzyskać kontrolę nad pęcherzem. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Skuteczność działań podejmowanych w tym zakresie w dużej mierze uzależniona jest od czasu ich wdrożenia. W myśl zasady: im szybciej, tym lepiej, warto zwrócić się po pomoc lekarską bezpośrednio po wystąpieniu pierwszych objawów. Szybka reakcja to większa szansa na powrót do pełnej sprawności. W przełamaniu swoich obaw i wstydu dużą rolę odgrywa właściwa higiena intymna. Przestrzeganie jej zasad zwiększa pewność siebie i poprawia samopoczucie. Zmagając się z problemem nietrzymania moczu, warto sięgać po specjalne produkty higieniczne cechujące się zwiększonym zakresem chłonności. Całą ich gamę można znaleźć w ofercie TENA Men, czyli specjalnej linii produktów do higieny intymnej dedykowanej mężczyznom.

Idealna odpowiedź na męskie potrzeby

TENA Men to linia środków higieny osobistej przeznaczona dla mężczyzn. Produkty w niej zawarte cechuje duża chłonność będąca odpowiedzią na potrzeby osób z problemem nietrzymania moczu. Wśród nich znalazły się męskie wkładki zapewniające ochronę przy tzw. kropelkowym nietrzymaniu moczu oraz bielizna chłonna dla osób ze średnim i zaawansowanym poziomem nasilenia objawów utraty kontroli nad pęcherzem. Obydwa rodzaje produktów zapewniają skuteczną i dyskretną ochronę. Zabezpieczają przed przeciekaniem i chronią skórę przed wilgocią. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić jak największy zakres wygody i swobody ruchów.

Wykonane z materiałów przyjaznych dla skóry, nie powodują podrażnień, izolując skórę od wilgoci będącej następstwem mimowolnego oddawania moczu. Zarówno wkładki, jak i bielizna chłonna pochłaniają nieprzyjemne zapachy, zmniejszając odczuwany dyskomfort i zapewniając przyjemne uczucie świeżości. Wyposażone w mocny pasek klejący wkładki dobrze przylegają do bielizny, zapewniając maksymalną ochronę przed znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji. Chłonna bielizna jest natomiast na tyle dyskretna, że z powodzeniem może zastąpić tradycyjną, zapewniając pełną swobodę ruchów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ