Stopy odgrywają dużą i często całkowicie niezauważaną rolę w naszym życiu Nie tylko dźwigają ciężar naszego ciała i umożliwiają chodzenie, lecz także ładne i zdrowe przyczyniają się do naszego pięknego wyglądu. Dzisiejszy tryb życia jednakże, pełen ciągłego stresu i biegu niestety nie służy naszym stopom. Wiele z nas cierpi bowiem z powodu modzeli oraz zrogowaceń…

Modzele i zrogowacenia – czym są?

Modzele są to swego rodzaju odciski, które powstają w wyniku długotrwałego ucisku tudzież innej siły mechanicznej. Jak wyglądają? Otóż jest to owalne bądź okrągłe zgrubienie, powstałe w wyniku rogowacenia kolejnych warstw naskórka, przybierające szarawe bądź żółtawe zabarwienie. Często pojawiają się u podstawy dużego palca na stopie, na pięcie bądź też u podstawy palców na dłoniach.

Co jeszcze należy wiedzieć o modzelach? Otóż nie zarazimy się ani nikogo innego nimi, jednakże same one nigdy nie znikną. Wręcz przeciwnie będą powodować coraz to większe dolegliwości aż do problemów z chodzeniem włącznie.

Czym są zatem zrogowacenia? Są to suche, łuszczące się płaty obumarłego naskórka. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, lecz również powodować mogą szereg przykrych dolegliwości. Ich przyczyną często jest nieodpowiednia pielęgnacja stóp albo zaburzenie procesów zachodzących w skórze.

Pogotowie dla stóp – podologia

Dokąd należy się udać, jeśli zaobserwujemy u siebie powyższe problemy? Otóż do podologa! Kto to jest? Jest to lekarz, czyli osoba posiadająca kompleksowe medyczne wykształcenie, zajmujący się wyłącznie dolegliwościami stóp. Najlepsze gabinety podologiczne w okolicy znajdziemy korzystając z łatwej w obsłudze i szybkiej wyszukiwarki https://podolodzy.pl

Jak wygląda leczenie takich dolegliwości u podologa? Przede wszystkim jest ono w pełni zindywidualizowane. U każdego bowiem inna jest przyczyna tych przykrych dolegliwości, przez co inne także powinno być leczenie.

Na koniec warto podkreślić, że wizyta u podologa jest praktycznie jedynym skutecznym rozwiązaniem. Wykazano, że wszystkie domowe sposoby leczenia nie przynoszą żadnego efektu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ