Londyn to miasto, na którego zwiedzanie można poświęcić kilka tygodni, a i tak nadal nie będzie się mogło powiedzieć, że dokładnie się go zna. Rokrocznie przyciąga miliony turystów, którzy zachwycają się wspaniałymi budowlami, chłoną multikulturowy klimat oraz przenoszą się do zamierzchłych czasów. Wycieczki po Londynie często obejmują również muzea. A tu jest w czym wybierać. Londyńskie muzea są liczne i ciekawe, a co najważniejsze wstęp do nich jest zupełnie za darmo. Wobec tego pytaniem, jakie zadaje sobie wiele osób, jest: jakie muzea warto odwiedzić w Londynie? Jeśli jesteście ciekawi, zobaczcie nasze podpowiedzi.

Kilka słów o londyńskich muzeach

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, muzea w Londynie są bezpłatne dla wszystkich i w każdy dzień tygodnia. Jeśli chce się jednak odwiedzić te popularniejsze, należy liczyć się z kolejkami przy wejściu. Koniecznie trzeba też pilnować czasu, chwilę przed zamknięciem nie wpuszczają zwiedzających. Chcąc zwiedzać londyńskie muzea, należy również zarezerwować sobie dość sporo czasu. Większość z nich jest ogromna i aby dokładnie obejrzeć eksponaty trzeba poświęcić nawet cały dzień.

Natural History Museum

To londyńskie muzeum  przeznaczone jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jak sama nazwa mówi, jest ono poświęcone przyrodzie, zwierzętom i człowiekowi. Muzeum podzielone jest na kilka bloków tematycznych, z których każdy jest ciekawy i dostarcza nowej porcji wiedzy. Cała ekspozycja jest interaktywna.  Bez problemu można tam dotykać, naciskać i przesuwać eksponaty. Co więcej, zwiedzający mogą sami uruchamiać pewne procesy, obserwować je i wykonywać ćwiczeń. Opisanie całości  ekspozycji Natural History Museum jest niemal niemożliwe, jest ona bardzo obszerna.

British Museum

British Museum to placówka, w  której można tylko oglądać, nie czyni jej to jednak mniej interesującą. W tym londyńskim muzeum można odnaleźć wystawy związane z kulturami dawnych regionów geograficznych, a także tematyczne np. dotyczące zegarków. Muzeum to będzie prawdziwą gratką dla osób, które chcą poznać sztukę i kulturę starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu czy Bliskiego Wschodu. Jednym z ciekawszych eksponatów jest słynny kamień z Rosetty.

The National Gallery

To muzeum w Londynie to galeria. Można tu podziwiać obrazy z różnych epok. Wystawy podzielone są chronologicznie według dat. Sama galeria jest bardzo elegancka i luksusowa, a sztukę dosłownie czyść tu w powietrzu. W National Gallery znajdzie się dzieła takich malarzy jak Van Gogh, da Vinci, Rubens czy van Eyck. Jest to londyńskie muzeum, które jest obowiązkowym przystankiem dla każdego miłośnika sztuki.

Museum of London

Museum of London oferuje zwiedzającym niezwykłą podróż po dawnym Londynie. Znajdują się tu wystawy poświęcone pierwszej osadzie, rzymskiemu Londinium, miastu za czasów Tudorów i Stuartów, a także XXI – wiecznemu City. Odwiedzić powinien je każdy, kto choć trochę interesuje się historią.

Palace of Westminster

Pałac Wstiminsternowski również można uznać za jedno z londyńskich muzeów. To neogotyckie dzieło architektury pochodzące z XIX wieku. Pałac jest siedzibą brytyjskiego parlamentu, zarówno Izby Lordów, jak i Gmin. Odwiedzający mogą obserwować obrady każdej z izb z publicznych galerii oraz wejść na wieżę Elizabeth Tower inaczej zwana Big Benem.

Victoria&Albert Muzeum

Londyńskie muzeum Wiktorii i Alberta mieści ponad 4,5 miliona eksponować związanych ze sztuką użytkową. Obejrzeć tu można niesamowity żyrandol Dale’a Chihuly, kolejcę ubrań, najstarsze dywany na świecie oraz pokaźne zbiory sztuki japońskiej. W muzeum można także podziwiać fotografie. Ze względu na ilość eksponatów, jeśli chce się zwiedzić to londyńskie muzeum, należy przewidzieć co najmniej jeden dzień.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ