Adrenalina, emocje i świetna zabawa to, to łączy najlepsze parki rozrywki w Europie. Paki te przybierają różnorodne formy od ogromnych ogrodów zoologicznych, przez parki safari i centra nauki, aż po aquaparki. Każde z nich dostarcza odwiedzającym rozrywki na najwyższym poziomie. W Europie parków rozrywki jest dość sporo, kilka wartych uwagi znajduje się również w Polsce. Jeśli chce się więc spędzić szalony weekend, wybór nie jest łatwy. Zobacz zestawienie najlepszych parków rozrywki w Europie.

Heide Park Resort i Europa-Park – Niemcy

Blisko Polski, bo u naszych zachodnich sąsiadów znajduje się jeden z lepszych parków rozrywki w EuropieHeide Park Resort. Part położony jest w pobliżu miasta Soltau i zajmuje ok. 85 ha powierzchni. Odwiedzający znajdą tu zarówno ekstremalne wrażenia, jak i łagodniejsze atrakcje przeznaczone dla małych dzieci. Park oferuje m.in. ogromną kolejkę górską oraz wieże swobodnego spadania, która jest najwyższa z tych znajdujących się w Europie.

W Niemczech w okolicach Rust znajduje się chętnie odwiedzany przez Polaków Europa – Park. Park podzielony jest na regiony, które nawiązują do krajów i regionów geograficznych kontynentu. W krainach tych znajduje się charakterystyczna dla każdego regionu zabudowa, kultura, tradycja, a nawet roślinność. Rozrywki i adrenaliny dostarczają natomiast m.in. rollercoastery, których jest tu aż 13.

Prater – Austria

O wiedeńskim Praterze słyszał chyba każdy fan ekstremalnej rozrywki. Tej europejski park rozrywki znajduje się w jednej z głównych dzielnic Wiednia, tuż nad samym Dunajem. Prater jest parkiem miejskim i wstęp do niego jest bezpłatny. Koszty ponosi się tylko za skorzystanie z konkretnych urządzane. A w tym zakresie warto przejechać się słynnym Wiener Riesenrad, czyli diabelskim młynem.

Tivoli i Legoland – Dania

Jednym ze słynniejszych parków rozrywki w Europie jest duński Tivoli. Park położony jest w centrum Kopenhagi. Na odwiedzający czekają tu najstarsze kolejki górskie, najwyższa karuzela na świecie oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Większość rozrywek w parku nawiązuje do bajek Andersena.

Mówiąc o parkach rozrywki w Danii, nie sposób pominąć Legolandu. Duński Legoland jest tym najstarszym i największym z tego typu parków rozrywki. Położony jest w Billund. Park podzielony jest na kilka krain tematycznych np. Duplo Land dla najmłodszych czy Adventureland dla żądnych przygód.

De Efteling – Holandia

De Efteling to jeden z chętniej i częściej odwiedzanych parków rozrywki w Europie. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji dla dzieci, coś dla siebie znajdą również amatorzy mocniejszych wrażeń. Ten park rozrywki to magiczne miejsce pełne elfów, krasnali, wróżek, bajkowych postaci. Park podzielony jest na 4 części, oprócz tej rozrywkowej można tu znaleźć hotel, pole golfowe oraz ośrodek wypoczynkowy.’

Disneyland – Francja

Bodajże najbardziej znanym parkiem rozrywki w Europie jest paryżański Disneyland. Zwiedzającym oferuje on szaleństwo na karuzelach, przejazd kolejkami oraz możliwość spotkania z ulubionymi bohaterami z bajek Disneya. Sam Disneyland podzielony jest na 5 tematycznych krain.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ