Z pewnością wielu z was szuka informacji w Internecie. Jest to o tyle dobre, że w szybki i wygodny sposób możemy mieć wiedzę z niemal każdej dziedziny. Jeśli jesteśmy leniwi to również w sieci mamy możliwość zrobienia zakupów, a także wybrania się w podróż – wirtualną podróż.
Internet to obecnie największa skarbnica wiedzy. To w nim szukamy jakie są efekty solarium natryskowego?, jak wygląda trasa, w którą chcemy się wybrać a nawet informacji zdrowotnych. Właśnie, czy powinniśmy dowiadywać się o własnym zdrowiu przed monitorem komputera? Czy powinniśmy dzielić się na forach objawami choroby, by inni użytkownicy mogli mniej lub bardziej trafnie zdiagnozować co nam dolega? Niestety coraz więcej osób zamiast pójść z wizytą do lekarza woli wpisać w wyszukiwarkę frazę kołatanie serca po jedzeniu – dlaczego? i cieszyć się wynikami jakie dostaną. Niestety gdy zobaczymy u siebie podobne objawy to niezwłocznie powinniśmy udać się do lekarza zamiast szukać porad w internecie. Problemy zdrowotne, a tym bardziej z sercem są bardzo poważne i nie powinno się ich bagatelizować. Dlatego lepiej odstawić komputer na bok i udać się do specjalisty o poradę.
Samo szukanie informacji zdrowotnych w Internecie nie jest jednak złe. Nie każdy przecież wie kiedy powinien zadbać o siebie. W mediach często są reklamy z preparatami na wysokie bądź niskie ciśnienie. Jednak zwykły człowiek nie wie na czym polega ta choroba. Nieprawidłowe wysokie ciśnienie – czyli jakie? W takich przypadkach sieć jest niewątpliwie pomocna.

www.mamapyta.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ