Jeśli nasz organizm jest zdrowy i zadowolony czujemy się komfortowo i mamy dużo pozytywnej energii do działania. Czasami jednak coś szwankuje i wtedy dostajemy sygnały pod różnymi postaciami od naszego organizmu, że coś jest nie tak. Ból jest częstym objawem chorobowym, i kiedy powtarza się wielokrotnie nie można go bagatelizować tylko należy wybrać się na wizytę do lekarza.
U kobiet bardzo częstą i niekomfortową dolegliwością bólową jest ból w dole brzucha. Czy warto się nimi przejmować, a może już tak często się pojawiają, że nawet nie zwracamy na nie uwagi. Gdy za bardzo doskwierają po prostu bierzemy tabletkę przeciwbólową lub rozkurczową i liczymy na to, że jakoś to będzie.
Bóle podbrzusza – najczęstsze przyczyny bólu w dole brzucha mogą pojawiać się z zupełnie prozaicznych powodów, ale również mogą świadczyć o poważnej dolegliwości. Jeśli coś budzi nasz niepokój nie szukajmy diagnozy w internecie, wystarczy wizyta u lekarza aby rozwiać nasze wątpliwości.

Cykl miesięczny
W cyklu miesięcznym każdej kobiety są dwa momenty, kiedy pojawia się ból w dole brzucha. Moment owulacji czyli jajeczkowania, który pojawia się dwa tygodnie po okresie i jest kłujący w okolicach jajników. Natomiast w czasie krwawienia, czuć skurcze i ból całego podbrzusza. Tego typu bóle zarówno te delikatne, jak i mocniejsze są zupełnie normalne i o ile nie utrudniają nam normalnego funkcjonowania, nie należy się martwić.

Problemy ginekologczne
Jeśli odczuwamy bóle w dole brzucha poza opisanymi wyżej, należy koniecznie udać się do lekarza ginekologa na badania. Może okazać się, że mamy stan zapalny przydatków, torbiele lub mięśniaki a badanie cytologiczne wykluczy choroby nowotworowe.

Zapalenie pęcherza
Jeśli wraz z bólem podbrzusza pojawia się konieczność zbyt częstych wizyt w toalecie oraz pieczenie przy oddawaniu moczu, jest podejrzenie o zapalenie pęcherza i dróg moczowych. W tym przypadku należy wybrać się do lekarza internisty, który zleci kompleksowe badanie moczu oraz zaleci odpowiednia terapię.

www.wystarczytakniewiele.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ