Pamiątki ślubne to rzeczy, do których z ochotą wracamy nie tylko przy kolejnych rocznicach i świętach. Warto, aby dzień ślubu uczcić w sposób niezapomniany i wykonać taką sesję zdjęciową, która . Gdzie wykonać sesje?

Kiedy zrobić sesję ślubną

Sesję ślubną robi się zwykle w dzień ślubu lub niedługo po nim. Często uzależniona jest od pogody i miejsca, w którym ma się odbyć. Jeśli sala weselna jest daleko od miejsca sesji, warto przełożyć ją na czas po ślubie. Jednak jeśli zależy wam na tym, by na sesji wyglądać dokładnie tak jak w dzień ślubu – ta sama fryzura, ten sam makijaż – szkoda, by dwukrotnie płacić za takie atrakcje. Możecie pójść na kompromis i zrobić sobie kilka ujęć w dzień ślubu, a następnie dopełnić je całą serią w nieco zmienionym wizerunku.

Tradycyjny plener

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc są miejsca plenerowe. Parki, lasy, morza, jeziora, opuszczone mury zamków. Sesje pejzażowe wybiorą na pewno romantycy i miłośnicy przyrody. Nowożeńcy mogą siedzieć w kajaku, iść brzegiem morza lub zrobić sobie piknik w zazielenionym parku. Zdjęcia mogą być zrobione o świcie, w pełnym słońcu lub o jego zachodzie. Upewnijcie się przy tym, że wasz fotograf ma odpowiedni sprzęt na każdą porę dnia i każdą pogodę.

Sesja w zamkniętych pomieszczeniach

Garść pomysłów na sesje w zamkniętych pomieszczeniach to np. wasz wspólny dom, w którym gotujecie razem obiad albo ulubione muzeum, sklep z gadżetami, miejsce, w którym się poznaliście lub do którego macie szczególny sentyment. Warto zdecydować się na nią, kiedy chcecie pokazać wspólną pasję czy zainteresowania albo zachować w pamięci fragment historii, który jest dla was znaczący. Taka sesja ma dodatkową wartość po latach – możecie obserwować jak zmieniły się miejsca, które miały dla was osobiste znaczenie. Przy sesjach w zamkniętych pomieszczeniach warto zadbać o odpowiednie światło. Mogą się tu przydać żarówki zwierciadlane, które dają miękkie światło, minimalizują efekt cieni i refleksów świetlnych, dodając przy tym romantyzmu.

Sesje ekstremalne

W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zdobyły sesje ekstremalne, podczas których nowożeńcy próbują zupełnie nowych atrakcji lub – wręcz przeciwnie – utrwalają na zdjęciach swoje ulubione sporty i pasje. Do sesji ekstremalnych należą np. skoki spadochronowe, wspinaczka górska, zdjęcia na wysokościach czy pod wodą. Taka sesja wymaga poszukania odpowiedniego fotografa, który musi być gotowy na odbycie tej ekstremalnej podróży z wami. Przy tym wyborze należy pamiętać, żeby sesję zrobić po weselu, ponieważ często kreacje ślubne po takich ekstremach nie nadają się już do dalszego użytkowania.

O czym pamiętać, decydując się na sesję

Warto jest przemyśleć temat sesji ślubnej, ponieważ zebrany z niej materiał jest reportażem waszej miłości i pomysłowości. Obok wyboru samego miejsca przemyślcie też sprawę ewentualnych dodatków – bukiet kwiatów, wiklinowy kosz z butelką szampana w środku, balony, wielkie lizaki w kształcie serca. Jeśli nie macie pomysłów możecie śmiało zapytać o zdanie waszego fotografa, który z pewnością takich sesji widział już wiele i ma spore doświadczenie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ