Obecnie, w dobie powszechnego dostępu do internetu, każdy ma dostęp do szerokiej wiedzy dotyczącej różnych dziedzin życia. Szczególne zainteresowanie budzą tematy dotyczące zdrowia. Są to porady dotyczące zapobiegania różnym chorobom, ale także leczenia.
Zapobieganie łączy się przede wszystkim ze zdrowym stylem życia, właściwym odżywianiem i aktywnością ruchową.

Witamina PP – znaczenie i źródła występowania niacyny
Jedzenie powinno być przede wszystkim bogate w witaminy. Wśród wielu z nich ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka mają witaminy z grupy B, między innymi witamina B3 (PP, niacyna). Jest ona odpowiedzialna za funkcjonowanie układu nerwowego oraz mózgu. Ponadto bierze udział w syntetyzowaniu hormonów płciowych i poprawia zdolność komórek odpornościowych do zabijania bakterii. Występuje w mięsie i przetworach mięsnych, produktach zbożowych i ziemniakach.

Co do aktywności ruchowej wiadomo, że sprzyja ona rozwojowi organizmu i zachowaniu zdrowia. Odpowiednio dobrana wzmacnia mięśnie, rozwija układ krążeniowo – oddechowy, podnosi sprawność i wydolność fizyczną. Świadomi tych korzyści ludzie uprawiają sport, biegają, chodzą na siłownię albo po prostu stosują kalistenikę.
Czym jest kalistenika?
To nic innego jak rodzaj aktywności fizycznej opartej o ćwiczenia, które można wykonywać w domu bez specjalistycznych urządzeń, a więc pompki, brzuszki, mostki itd.

Wśród wielu ciekawych porad, które spotykamy w internecie, dotyczących różnych dolegliwości, zainteresować może ta, dotycząca schorzeń uszu.
Gdy zimą boli ucho…No właśnie, co zrobić? Przede wszystkim nosić czapkę, bo to może być przyczyną bólu. Oczywiście nie należy tego lekceważyć, bo może dojść nie tylko do ostrego zapalenia ucha środkowego (bardzo bolesne), ale nawet skończyć się stanem przewlekłym. Bez antybiotyku się nie obejdzie, a może być potrzebna nawet operacja.

www.poznancitycenter.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowie człowieka
Następny artykułStand Up w Lublinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ