Stand Up na polskich scenach to forma stosunkowo nowa. Nie da się zaprzeczyć, że wyodrębniła się ona z kabaretu. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że Stand Up z roku na rok się rozwija i zyskuje coraz szersze grono fanów, stanowiąc przy tym poważną konkurencję dla kabaretów. W skrócie jest to monolog przedstawiany prze artystę przed grupą publiczności. W odróżnieniu od kabaretu nie chodzi tu tak bardzo o szczegóły czy wykonanie pewnych zaplanowanych kwestii. Stand Up w głównej mierze opiera się na osobie artysty, która swoim talentem, pomysłowością twórczą i charyzmą, wykorzystując możliwość bezpośredniego kontaktu z widzem jest w stanie doprowadzić go do śmiechu i sprawić, że będzie się on dobrze bawić. Nie ma tu tak rozbudowanej oprawy. Artysta często stoi na pustej scenie, w normalnym ubraniu i nie sili się na wyszukane formy takie jak śpiew czy recytacja. Dzięki temu Stand Up sprawia wrażenie prawdziwego i ten właśnie aspekt przyciąga tak wielu fanów.

Co ciekawe za oceanem to Stand Up przeważa pod kątem popularności nad kabaretem. W Stanach Zjednoczonych znajdują się nawet specjalne kluby przystosowane do tej formy rozrywki ze sceną i miejscami siedzącymi dla widowni. Można to porównać do jazz-owego jam session – osoby z widowni mogą wstać, wyjść na scenę i spróbować swoich sił przed większą publicznością. W Polsce nie mamy jeszcze takich możliwości, a spore grono osób wciąż nie wie czym jest Stand Up, jednak w coraz większej ilości polskich miast można przekonać się o tym na żywo. Jednym z takich miejsc jest Lublin. Każdego roku na miejscowych scenach swoje przedstawienia przeprowadzają najbardziej znane gwiazdy polskiego Stand Up-u. Kojarzysz nazwiska takie jak Abelard Giza, Antoni Syrek-Dąbrowski, Artur Jaskólski, Bartosz Walos czy Cezary Jurewicz? To oni są wizytówkami polskiej sceny Stand Up-owej. Wielu z nich przyjeżdża do Lublina dając tym samym możliwość zarówno okolicznym mieszkańcom jak i przyjezdnym przekonania się na własnej skórze w czym tkwi czar Stand Up-u.

Stand Up to forma rozrywki dla każdego. Zarówno starsi jak i młodsi docenią bezpośredniość i wyjątkową moc tej formy rozrywki. Każdy widz otrzymuje gwarancję dobrej zabawy i uśmiechu. W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym stresie. Pogoń za sukcesem i nieustanna presja powodują, że wielu z nas jest przemęczonych i nie ma sił do działania. Stand Up nie tylko pozwala zapomnieć o problemach, ale również uczy zdrowego podejścia do życia. Po co zamartwiać się rzeczami, na które nie mamy wpływu, podczas gdy można po prostu się z nich pośmiać? Żarty mają niesamowitą moc – sprawiają, że wszystko wydaje się łatwiejsze. Stand Up będzie idealną formą spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Razem rozrywka płynąca z przedstawienia będzie jeszcze przyjemniejsza. Warto na własnej skórze przekonać się czym jest ta zdobywająca w naszym kraju coraz szczersze grono fanów forma rozrywki. W Lublinie jest ku temu możliwość. Kto raz spróbuje, z pewnością powróci na występ jeszcze nie raz.

www.istniejemy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPorady zdrowotne dla każdego
Następny artykułFit omlet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ